Raivo Sormunen • 19. märts 2013
Jaga lugu:

Eesti esiinvestor müüs olulisi osalusi

2012. aastal Tallinna börsi suurimaks eraisikust aktsionäriks tõusnud AS Luksusjaht omanik Sven Lennart Alpstal müüs poole miljoni euro eest Tallink Grupi aktsiaid, kuid suurendas osalust Nordeconist umbes veerandi miljoni võrra.

0,5 miljonit Tallink Grupi aktsiat müüs AS Luksusjaht aktsiaraamatute põhjal märtsi alguses CVCI Growth Fund II tütarettevõttele Baltic Cruises Holding L.P, mis ostis toona laevafirma suuromanikelt kokku 5,25 miljonit aktsiat.

Tõenäoliselt saadavast rahast suurendas AS Luksusjaht oma osalust Nordeconis 1,97 miljoni aktsiani, millega on ta ehitusfirma suuruselt kolmas aktsionär 6,4% osalusega.

Nordecon ongi Alpstali üks suuremaid investeeringud (2,3 miljonit eurot), Tallink Grupi aktsiaid on edukal ettevõtjal 3,7 miljoni, Olympic EG 1,1 miljoni ja Tallinna Kaubamaja väärtpabereid 0,6 miljoni euro eest. Veidi on investoril ka Baltika aktsiaid.

Sven Lennart Alpstal hakkas aktiivselt investeerima Tallinna börsile 2012. aastal. Kui möödunud aasta alguses ulatus ta aktsiaportfell 0,4 miljoni euroni, siis juba novembri alguseks oli tal kohaliku aktsiaturu väärtpabereid juba 5,5 miljoni euro eest.

Tänu aktsiate jätkuvale hinnarallile ning edasistele ostudele on Alpastali aktsiaportfell kosunud praeguseks umbes 7,8 miljoni euroni.

Möödunud aasta Äripäeva rikaste TOPis oli Alpstal seitsmekümne viiendal kohal.Alpstali edu taga on Kuressaares kaatreid ehitav AS Luksusjaht, mida ta oma jõudude ja rahadega vaikselt ja järjepidevalt on üles ehitanud juba peaaegu viisteist aastat.

Viimaste nädalate aktsiatehinguid ei saanud Alpstal kommenteerida, kuna viibib hetkel puhkusel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum