Marta Jaakson • 22 aprill 2013

Apteekrite liidu juht: kampaania korras ravimite müük on inetu

Apteekrite liidu esinaise Kai Kimmeli sõnul on kampaania korras ravimite müük inetu, sest ravimi soetamiseks peab olema haigus, näidustus ja ettekirjutus.

Kimmel rääkis, et kui tänases Äripäevas kirjeldatud apteekrite ühisreis Londonisse on seotud ühe kindla ravimiga, on teguviis absoluutselt ebaeetiline. "Mina seda eetiliseks ei pea, igasugune ravimite müük kampaania korras on minu arust lausa inetu. Peab olema haigus, näidustus ja arsti ettekirjutus," rõhutas ta.

Ta nentis, et ka toidulisandite müük on kontrolli alt väljunud ja läinud absurdini. "Ma ei peaks õigeks, et toidulisandit võib igaüks müüa. Inimestega on väga kerge manipuleerida, inimese tervis on inimesele kõige tähtsam," ütles Kimmel.

Apteekrite liidu esinaine märkis, et toidulisandit võib igaüks müüa, ükskõik kus, kasvõi Selveri leti pealt. Ta rõhutas, et toidulisanditel on samuti kindel toime.

Kimmel rääkis, et inimese tervisega tegeledes peab olema piisavalt teadmisi ning inimene tänavalt ei saa toidulisandeid müüa.

"Toidulisandid on selge äri, neid müüvad inimesed, kes ei tea midagi tervisest, tervisehoiust, inimese anatoomiast, füsioloogiast ja farmakoloogiast. See on juba iseenesest vale, et sellised inimesed müüvad," ütles Kimmel.

Ta sõnas, et igasugune kampaania korras müümine teenib ärihuve ja on väga inetu. "Inimene peab saama selle, mida tal on tõsiselt tarvis, mitte seda, mida mingisugune ravimifirma ütleb, lubades reisile viia," selgitas Kimmel.

Reedel lendas grupp apteekreid ravimifirma Vitabalans Pharma rahastatud reisile Londonisse. Ravimifirma juht õigustas reisi toidulisandite müügiga, ravimiseadus aga keelab taolised reisid. Reisi üksikasju asus välja selgitama ravimiamet.

Äripäeva küsib ajendatult tänasest esikaaneloost, kas artiklis kirjeldatud ravimifirma käitumine on eetiline ning kuidas mõjutab see hilisemat müügitegevust.

Hetkel kuum