Kristjan-Thor Vähi taas kinnisvaraäris 

Tallinna lähedale Tiskresse kerkib sügiseks uus A-energiaklassiga eramurajoon, mille ehitab Kristjan-Thor Vähi firma Lucca Kodu.

“Praegu ehitatakse Tallinnasse juurde küll korterelamuid, kuid terviklikult ning energiasäästlikuna ehitatud kvaliteetsetest eramajadest on selge puudus,” ütles Kristjan-Thor Vähi ning lisas, et projekti on viimistletud mitu aastat ja esimesed majad valmivad sügisel. Arenduse esimene etapp hõlmab kaheksat maja.

Vähi sõnul on majade rajamisel olulisim märksõna energiasäästlikkus ja selle tagamiseks toodi Eestisse ehitama pikaajalise kogemusega Soome firma Rekrum.

“Kasutame moodsaid lahendusi õhk-vesi küttesüsteemist päikesepaneelideni,” ütles Vähi ja lisas, et tulevikuplaan on luua kodusid, kus energiakulud praktiliselt puuduvad ning enda toodetav energia aitaks katta laenukulusid.

U-kujulise põhiplaaniga elamukompleksi projekteeris tunnustatud arhitekt Martin Aunin. Rajatavad kahekorruselised majad on 170-200 ruutmeetri suurused ja nende juurde kuuluvad 600-1200 ruutmeetrised krundid. Majade hind jääb vahemikku 270 000-310 000 eurot.

2011. aastal kirjutas Äripäev, kuidas Vähi ja tema äripartneri Marek Pärteli juhitud kinnisvarafirmadest on järele jäänud 100 miljoni kroonine võlakoorem, ettevõtted on enne pankrotimenetlust varast tühjaks müüdud ja menetlus ise äärmiselt segases seisus.

Vähi ja Pärteli ettevõtetest müüdi enne pankrotti välja firmadele kuulunud kinnisvara, ent samade kinnisasjade uuteks omanikeks olid ikkagi enamjaolt Vähi ja Pärteliga seotud firmad või isikud.

Vähi ja Pärtel väitsid, et on oma laenulõksus firmad pankrotti tüürinud võlausaldajatest pankade näpunäidete järgi.

Hetkel kuum