Rainer Saad • 25. september 2013 kell 10:07

Faber: Hiina majanduskasv on 4%

Vaatamata positiivsematele sõnumitele Hiina majandusest on investor Marc Faberi arvates selle riigi aastane kasvutempo tõenäoliselt 4 protsenti, kirjutas CNBC.

„Ma ütlesin ühele majandusanalüütikule, et Hiina aastane majanduskasv on 4 protsenti ning tema küsis, kas ma mõtlen miinus 4 protsenti,“ ütles Faber. „Ma ei usu, et Hiina majanduskasv on miinus 4 protsenti, kuid majandusnäitajaid tuleb täpsustada süsteemi pumbatud krediidi järgi, mis pole pikemas perspektiivis jätkusuutlik.“

Eelmisel aastal kasvas Hiina majandus 7,7 protsenti, selleks aastaks on valitsuse kasvueesmärk 7,5 protsenti.

Analüütikute sõnul on Hiina majanduse peamine risk kõrge krediidikasv. Viimastel kuudel on Hiina keskpank astunud samme, et muuta rahaturgude likviidsust rangemaks.

Viimastel kuudel on Hiina majandusnäitajad paranenud, näiteks olid augusti tööstustoodang ja jaemüük paremad kui oodatud. Kuid Faber vaatab teisi näitajaid, mis peaksid tema arvates parema ülevaate Hiinast andma.

„Tuleb vaadata ekspordinumbreid Taiwanis ja Lõuna-Koreas,“ ütles Faber. „Viimaste andmete järgi kasvas augustis Taiwani eksport 3,6 protsenti, mis on alla turu 3,9-protsendilist kasvuootust.“

Hetkel kuum