Romet Kreek • 29. oktoober 2013 kell 7:14

Aktsiamängu võitja pani Hiina aktsiale pihta

Teist aastat järjest LHV aktsiamängu võitnud elukutseline päevakaupleja Marat Kasparov peab seekordse edu aluseks panustamist Hiina aktsiale.

Intervjuu LHV börsihai 2013 võitja Marat Kasparoviga:

Kuidas jäite mänguga rahule?Mänguga jäin väga rahule, sest ma võitsin. Väga hea mängukorraldus LHV poolt ja tore, et keegi tegeleb aktsiate promomisega. Kogu see mäng on üldiselt ainult hariv ja loodan, et ka Eestimaal hakkavad inimesed rohkem tähelepanu pöörama investeerimisele. Kuna LHV pank iga aastaga ainult kasvab, siis siinkohal soovitan neil ka auhinnafondi tõsta ja kõigil oma kogumispension sinna üle viia.

Millega võitsite lähemaid konkurente?Mängu algfaasis panin ühele Hiina aktsiale pihta ja sain varakult portfelli ülesse ja seega ka juhtima. Hiljem mängisin mõned kvartalitulemused (CMG, NFLX, UFPI), mis samuti läksid pihta, lisaks päeva sees ka mõned tehingud. Kuna mu edu oli suhteliselt suur, siis mängu keskel ma rohkem jälgisin, mis teised teevad ja ise ei pidanud suurelt riskima.

Kas aktsiamängudel ja reaalsel investeerimisel-kauplemisel on midagi ühist?Kui lähtuda küsimusest, kas on midagi ühist, siis kindlasti võib leida mõningaid ühisjooni. Üldiselt virtuaalne aktsiamängu edu ei ole eelduseks olla edukas kaupleja/investeerija. Tegemist on siiski virtuaalse rahaga ja reaalsuses ma samu tehinguid enamasti ei teeks, kuid on ka erandeid.

Siiski ma ei paneks investeerimist ja kauplemist ühte patta – nad on niivõrd erinevad. Investeerimiseks peab olema kindel tees ja põhjus, miks osta. Aktsia puhul ei ole teesiks, et ta on liiga odav, peavad olema fundementaalsed põhjused. Soovitan üldse investeerida kasvuettevõtetesse ja mitte otsida odavaid poolsurnud aktsiaid. Õnne võib ju proovida, kui raha üle, aga pikemas perspektiivis on see suur miinusmäng ning päevakauplemist ei soovita kellelgi proovida.

Kas investeerite või kauplete ka börsil? Mis turgudel?Olen elukutseline päevakaupleja ja seotud olen USA (NASDAQ, NYSE, AMEX) turgudega. Kuna fondid pakuvad väikest tootlust, siis tuleb ka endal investeerida.

Hetkel kuum