Raido Neemre • 29. oktoober 2013 kell 18:59

Goldman Sachs käsib oma töötajatel vähem töötada

Kas on võimalik, et Wall Streeti traditsioonilised öösse venivad tööpäevad ja töised nädalavahetused on lõppenud?

Bloombergi uudistekülg vahendab, et Goldman Sachs julgustab oma noori pankureid nende esimestel kurnavatel aastatel, mil püüeldakse karjääriredeli kõrgeimatele pulkadele, nädalavahetuseid vabaks võtma. Ettevõte teeb seda osaliselt seetõttu, et soovitakse kõige andekamate ülikoolilõpetajate silmis atraktiivsemaks muutuda.

Wall Streeti ettevõtted töötavad selle nimel, et nad saaksid rivaalide, näiteks erakapitali fondide, eest napsata parimad töötajad. Goldman Sachs otsustas eelmisel aastal lõpetada kaheaastaste lepingute pakkumine investeerimispanga analüütikutele, pakkudes neile kohe alguses tähtajatut lepingut. Lisaks plaanitakse analüütikutele pakkuda enam kindlaksmääratud tööaega  ja anda enam töötajatele juhtide tagasisidet.

“Meie eesmärgiks on, et analüütikud sooviksid meie juures oma karjääri arendada,” sõnas Goldmani investeerimispanga kaasjuht David Solomon Bloombergile.

“Me tahame pakkuda neile väljakutseid, kuid teisest küljest soovime, et nad jääksid meie juurde tööle ja õpiksid tähtsaid oskuseid, mis kinnistuksid. See on maraton, mitte sprint.”

Goldman Sachs plaanis sellel aastal palgata 350 analüütikut, valides nad välja 17 000 kandidaadi seast. See teeb tööle saamise tõenäosuseks 2% ehk lihtsam on pääseda Harvardisse, kui Goldman Sachsi.

Hetkel kuum