ÜRO peasekretär külastab TTÜs robotivõistlust

Indrek Kald 08. november 2013, 17:41

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon teeb järgmise nädala lõpus esmakordselt kahepäevase visiidi Eestisse, tutvudes ka siinse robootikavõistlusega.

Laupäeva, 16. novembri hommikul külastab ÜRO peasekretär Tallinna Tehnikaülikoolis ka robotite võistlust Robotex ning peab kohalviibijaile kõne, teatas TTÜ.

Ban Ki-moonile tutvustatakse Robotexi ajalugu, lisaks külastab peasekretär töötube ja vaatab loovate konkursside võistlustöid. Külastuse käigus esinevad Ban Ki-moonile robotjalgpallurid.

Robotexi peakorraldaja ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul on ÜRO peasekretäri saabumine Robotexile väga suur au. "See näitab, et Eesti robootika arengu järjepideva kasvu tagamine on olnud õigel kohal ja seda tunnustab oma kohalolekuga tehnoloogiagigantide sünnimaalt pärit Ban Ki-moon," viitas ta Lõuna-Koreale.

"Lisaks robootika tähtsusele näitab ÜRO peasekretäri kohalolek ürituse kvaliteeti ning väärtustab Eesti kõrgharidust ja ettevõtete loodud innovatsiooni, mida kajastatakse tehnoloogianäitusel," lisas Arak.

Eestis kohtub Ban Ki-moon lisaks pea- ja välisministri ning presidendiga. Endine Lõuna-Korea poliitik ja diplomaat sai ÜRO peasekretäriks 1. jaanuaril 2007.

Tasuta Robotex 2013 toimub 16. ja 17. novembril, põhilisteks võistlusaladeks on joonejärgimine, jalgpall, Mini Sumo, LEGO Sumo, 3 kg Sumo, rallikrossivõistlus Folkrace, iRobot Sumo, 5000eurose auhinnafondiga ICD Grand Challenge "Päästemissioon merel".

Robotexi raames toimuva tehnoloogianäituse põnevamateks eksponaatideks on robotitolmuimejad, humanoidrobotid, paindtootmissüsteemid, kaheksa tiivikuga helikopterid ja LEGOrobotid.

Tänaseks on rahvusvahelisele robotivõistlusele registreeritud 230 robotit. See on suurim võistlevate robotite arv Robotexi ajaloos. Enim on robotiehitajaid registreerunud Eestist, kuid kohale on lubanud tulla ka Läti, Leedu, Norra, Poola ja Soome robotiehitajad.

Robotexi korraldaja on Tallinna Tehnikaülikool, kaaskorraldaja Tartu Ülikool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2013, 17:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing