Raasuke: mullu oli LHV läbimurdeaasta

Eliisa Matsalu, Kristi Malmberg 29. jaanuar 2014, 11:02

LHV Groupi juhatuse liikme Erkki Raasukese sõnul oli eelmine aasta LHV-le mitmes mõttes läbimurdeaastaks.

"Tõusime tulude poolest Eesti turu suuruselt teiseks pensioniraha juhiks," selgitas ta. Raasukese sõnul hakkas suur hulk kliente kasutama LHV pangateenuseid ja panga laenuportfell kasvas. Lisaks osteti koos partneritega Leedus tarbimisfinantseerimise ettevõte.

"Kõigi nende tegevuste taga on mitu aastat tööd. Hea on aga see, et meie põhiärid on esimesest kasvufaasist läbi ja töötavad kasumlikult," märkis Raasuke.

LHV kavatseb sel aastal jätkata samas suunas. "Aasta on kenasti käima läinud ja uusi kliente lisandub hea hooga. See lubab ärisid edasi kasvatada ja teha seda viisil, mis nii klientidele kui ka aktsionäridele heameelt peaks valmistama," ütles Raasuke.

LHV teatas eile, et teenis läinud aastal 4,3 miljonit eurot puhaskasumit, millest panga osa oli 2,3 miljonit, varahaldusel 1,7 miljonit ja teistel tütarettevõtetel 0,4 miljonit eurot.

Panga klientide arv kasvas aastaga 29%, 50 000 kundeni ja pensionifondide klientide arv ületas 120 000 piiri.

Ühtlasi teatas LHV, et nende konsolideeritud puhastulud kasvasid aastaga 80%, 24,1 miljoni ja kulud 19%, 16,8 miljoni euroni. Puhastuludest moodustasid 11,8 miljonit intressitulud, 9,4 miljonit teenustasutulud ja 2,7 miljonit finantstulud. Laenude allahindlust tehti mahus 2,8 miljonit eurot. LHV Groupi omakapitali tootluseks kujunes 16% aastas.

LHV jätkas eelmisel aastal aktiivset tootearendust. Neljandas kvartalis tõi pank turule mitu uut toodet: mitme konto kaardi, Partner Pangakaardi ja mobiilipanga.

Erkki Raasukese sõnul kavatsevad nad ka alanud aastal välja tulla mitme uue pakkumisega, samuti plaanitakse uusi pakkumisi teha investoritele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. January 2014, 11:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing