"Aktsiad võivad kukkuda kuni 30%"

Fredy-Edwin Esse, California 30. jaanuar 2014, 20:42

2008. aasta krahhiga rikastunud Bill Fleckenstein ei usu, et aktsiaturud on tipus, kuid S&P 500 valuatsioonile viidates usub, et languse korral võib kukkumine tulla "ekstreemselt valus".

"Kasumi-hinna suhe (P/E) on praegu 16, 17," ütles Fleckenstein intervjuus CNBC-le. "Miks peaks maksma 16kordselt mõne S&P 500 ettevõtte eest? Mind ei huvita kui kõrgel intressimäärad on, sest need on tehislikult alla surutud. Miks ei ole see firma väärt 11 või 12 korda kasumit? Juba ainuüksi see analüüs ütleb, et langus võib tulla veerandi kuni 30% jagu. See langusruumi on kõvasti."

Fleckenstein, kes on tunnustatud lühikeseks müüja ja kes teenis suurel hulgal raha 2008. krahhi ennustamisega, usub, et Föderaalreservi kvantitatiivne leevendamine on viinud aktsionärid halvasti hinnastatud aktsiateni.

"Fedi taktika trükkida raha ei pane majandust tööle, kuid mõnikord võib viia aktsiad hullu rallini," märkis Fleckenstein. "Aktsiate mulluse suurepärase ralli põhjus peitub selles, et keskpank trükkis triljon dollarit."

Seni kuni Fed jätkab enda kvantitatiivse leevendamisega ning investorid usuvad edasi Fedi, ei ole tegu keskkonnaga, kus saab kokku panna loogilise argumendi olla lühike ja püsida lühikesena, märkis Fleckenstein.

Küll aga võib olukord muutuda, kui Föderaalreserv otsustab stiimuleid rohkem koomale tõmmata.

"Kui nad tõmbavad koomale, siis tuleb turule palju nõrkust. Inimesed on praegu väga machod, arvates et Fedi koomale tõmbamise järel on kõik korras. See võib isegi mõnda aega nii olla," ütles Fleckenstein. "Kuid turud liiguvad alla stiimulite kahanemisel, siis peab keskpank tulema ringiga tagasi. Nad jäävad lõksu, sest nende tegevus ei tööta ja nad ei saa seda lõpetada ka mitte."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2014, 13:07
Otsi:

Ava täpsem otsing