Sirje Rank • 20. veebruar 2014 kell 8:13

Ukraina vaherahu mõraneb

Eile õhtul Ukraina presidendi Viktor Janukovitši ja opositsiooni liidrite vahel välja kuulutatud vaherahu hakkas mõranema, kui hommikul puhkenud kokkupõrgetes sai taas tosinkond inimest vigastada.

Kokkupõrked puhkesid hommikul pärast kella kaheksat, kui Kiievisse saabunud ELi riikide välisministrid valmistusid kohtuma Ukraina presidendiga, vahendab agentuur Bloomberg.

Päeva teisel poolel kogunevad ELi välisministrid Brüsselis erakorralisele kohtumisele, et arutada võimalikke sanktsioone isikute vastu, kes vastutavad Ukrainas vallandunud vägivalla eest.

Ukraina tervishoiuministeeriumi kinnitusel on vähemalt seitse inimest tänastes kokkupõrgetes juba hukkunud. Uudistegentuur AFP on teatanud 25 hukkunust, KyivPost 35st.

Venemaa uudisteagentuur Interfax teatas parlamendihoonest inimeste kiirkorras evakueerimisest. Muuta tuli ka Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola välisministrite ja Ukraina presidendi kohtumisse asukohta.

Euroopa Parlamendi väliskomisjoni esimees Elmar Brok kinnitas Kiievist, et snaiperid tulistavad linna peaväljakul protestijate pihta.

Hetkel kuum