EL karistab Ukrainat

20. veebruar 2014, 20:05

Välisminister Urmas Paeti sõnul tegid Euroopa Liidu välisministrid täna Brüsselis põhimõttelise otsuse kehtestada sanktsioonid ehk viisakeeld ning varade külmutamine nende isikute suhtes, kes on vastutavad inimõiguste rikkumise, vägivalla ning ülemäärase jõu kasutamise eest Ukrainas.

Sanktsioonide ulatus sõltub Ukraina olukorra edasisest arengust, teatas välisministeerium.

ELi liikmesriigid leppisid kokku ka embargo Ukrainasse selle varustuse tarnimise suhtes, mida võib kasutada repressioonideks.

Paeti sõnul on ELi välisministrid seisukohal, et õigusemõistmise ette tuleb viia kõik, kes vastutavad inimõiguste rikkumiste eest Ukrainas.

Välisminister Paeti sõnul oli Euroopa Liit sunnitud Ukraina poliitilisele  ja institutsionaalsele kriisile lahenduse leidmiseks kasutusele võtma karmid suunatud meetmed, sest konflikt Ukrainas on süvenemas ning Ukraina üksi ei pruugi enam olukorraga toime tulla.

,,Verevalamise viivitamatuks lõpetamiseks  ja püsiva lahenduse leidmiseks on oluline alustada sisulise dialoogiga, millel oleks neutraalne vahendaja,“ ütles Paet. „Ka Euroopa Liit peab olema valmis kriisiläbirääkimiste vahendamiseks,“ lisas ta.

Paeti sõnul on Eesti andnud abi rünnakutes kannatanutele ning on valmis andma ka täiendavat abi.

Eesti välisministri kinnitusel on nii Eesti kui kogu Euroopa Liit seisukohal, et antud konfliktiolukorrale lahenduse leidmiseks ja usalduse taastamiseks on vajalik Ukraina põhiseaduse reform, uue kaasava valitsuse moodustamine ning tingimuste loomine demokraatlike valimiste korraldamiseks. Välisasjade nõukogu kinnitas, et Euroopa Liidu pakkumine Ukrainale poliitiliseks assotsieerumiseks ja majandusintegratsiooniks ning toetuseks reformide läbiviimisel on endiselt jõus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2014, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing