Nollywood aitab kahekordistada Nigeeria SKPd

Raido Neemre 07. aprill 2014, 19:46

Nigeeria majandus on möödunud Aafrika suurimast, Lõuna-Aafrika majandusest, peale oma SKP ümberarvutamist ja paljude sektorite, sealhulgas Nollywoodi filimitööstuse lisamist. Nollywoodi ei ole Nigeeria SKP hulka arvestatud viimased 15 aastat, märkis Nigeeria statistikaamet.

Nigeeria SKP on peale ümbervaatamist peaaegu kahekordistunud, kasvades 2013. aastal 80,3 triljoni Nigeeria nairani (509,9 miljardit dollarit); enne ümbervaatamist oli see 42,3 triljonit nairat.

See aga tähendab seda, et Nigeeria majandus on nüüd suurem kui Lõuna-Aafrika majandus, mille SKP oli 2013. aasta lõpus 370,3 miljardit dollarit.

Nigeeria ei ole suutnud oma SKP kalkulatsioone alates 1990. aastast saadik korrigeerida; tavaliselt teevad valitsused seda iga mõne aasta tagant.

Riigi SKP sektorite nimekirja on lisatud nüüd uusi sektoreid nagu e-kaubandus, mobiiliturg, muusika- ja kohalik filmitööstus "Nollywood".

"Selle olulisus seisneb selles, et esimest korda 15 aasta jooksul teame me teaduslikult, mis on SKP näitaja ning kui palju mingi sektor sellesse panustab. Samuti saame teada, milline sektor on läbinud suurima arengu ning millistel ei lähe nii hästi," sõnas Nigeeria informatsiooniminister Labaran Maku oma teadaandes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 08:16
Otsi:

Ava täpsem otsing