Turay: mu võit on märk Euroopale

Marta Jaakson 10. aprill 2014, 13:25

Briti-Eesti kolumnist ja sotside ridades europarlamenti pürgiv Abdul Turay rääkis täna konverentsil Suur-Eesti, et kui teda valitaks Euroopa Parlamendi, oleks see märk kogu Euroopale.

„See oleks üleeuroopaline sündmus. Mis tähendab seda, et 10-15 aasta pärast on tavaline, et linnapead või politseiülemad tulevad teiselt maalt,“ ütles Turay.  Ta rääkis, et kui ta valitaks Euroopa Parlamenti, oleks see suur uudis kõikides ingliskeelsetes maades.Turay hindas, et see oleks positiivne ka Eestile.

„Mida Eesti tahab, on lihtne – ta tahab rohkem inimesi ja raha ja lugupidamist. Seda tahavad kõik riigid ja ma pole ilmselt ainus inimene, kes seda üritab,“ lausus ta.

Ta võrdles seda Postimehesse kolumnide kirjutamisega, viidates, et pärast teda hakkasid Postimehesse ka teised kirjutama.

Turay hinnangul vajaks Eesti suurt konverentsikeskust. Ta nentis, et Eesti kaotab näiteks Makedooniale investoreid ja ärisid, kuna meil ei ole konverentsikeskust.

Ta rääkis, et on optimistlik rääkida Eestist kui suurest maast, sest Eesti seda on.  Turay hindab seda, kuidas Eesti on teda muutnud ja mida talle andnud.

Kuue aasta jooksul on Turay näinud Eestist ausust ja lugupidamist, mida ta enim Eestisse kolides väärtustas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. April 2014, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing