"Spordi toetamine on maine küsimus"

Kadri Põlendik 14. aprill 2014, 19:05

Spordi toetamine on millegi tagasi andmine ühiskonnale laiemalt ja sellega saavad ka riigiettevõtted luua endale parema imago, leidis Eesti Loto nõukokku kuuluv reformierakondlane Margus Hanson.

"See on ju nii, et võidud on meie kõigi ja nii-öelda riigi omad, aga kui kehvemini läheb, siis läks kehvemini ainult sportlasel. Sellest lähtuvalt peaks kogu ühiskond, mitte ainult erafirmad ja riik oma eelarve kaudu, vaid teatud juhtudel ka riigifirmad sportlasi toetama," kommenteeris Hanson ideed toetada tippsporti riigifirmade rahakotist. Tema hinnangul peaks riik läbi töötama plaani, kuidas erinevatest allikatest seda teha.

Ta leidis, et Allar Levandi tehtud ettepanekul on jumet ja lisas, et majandusministeeriumis on ettevalmistamisel kava, kuidas sporti toetada pelgalt turunduslikel eesmärkidel. Samas märkis Hanson, et tihti on mainekampaania mõju raske hinnata, sest see koosneb erinevatest väikestest kildudest.

"Ka riigiettevõtted tahavad niisugust avalikku ja sotsiaalset imagot või väljundit endast jätta, et kui toetatakse sporti, siis see on ju millegi tagasiandmine ühiskonnale laiemalt, mitte ainult oma äritegevuse edendamine," ütles Hanson, kes on ka vehklemisliidu president.

Eesti Loto nõukogus ei ole tema tööaja jooksul sportlaste toetamist arutatud, sest hasartmängumaksu ja ettevõtte kasumi kaudu läheb oluline osa tagasi just sotsiaal- ja spordisfääri. "Eesti Loto on ses suhtes eripärane, et toetab tervikuna oma tegevusega kultuuri-sporti laiemalt hasartmängumaksu kaudu. Mõne teise firma puhul oleks üsnagi loogiline, et toetuste jagamine käib mingi süsteemi alusel," leidis Hanson.

Ta tõi välja, et kui vehlemises on Novosjolov või naisvehklejad pildis, muudab see toetava firma kuvandit kindlasti spordisõbralikuks või sotsiaalseks. Sellisel juhul peaks olema paika pandud selged reeglid nii nagu Tallinna Sadama puhul on paika pandud konkreetne protsent kasumist, millega sponsoreeritakse kultuuri ja sporti.

Hanson meenutas, kuidas ta kaitseministrina alustas pinnase sondeerimist, et tekitada spordiüksus kaitseväe juurde, kus praeguseks paljud lootustandvad sportlased saavad toetust. "Me jõudsime arusaamisele, et see on maine projekt tegelikult. Kui need inimesed midagi saavutavad, tõstavad sellega kaitsejõudude mainet ja mitta ainult sõjaväelaste olümpiaadidel võisteldes, vaid laiemalt. See ei ole üldse paha, kui sellised seosed tekivad," selgitas Hanson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 14:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing