Romet Kreek • 16. aprill 2014 kell 11:42

Ukraina kogub armeele raha SMSidega

Lisaks sõjavõlakirjade emiteerimisele kogub Ukraina raha armee toetuseks ka tasulise mobiiltelefoninumbri kaudu, kuhu helistades või SMSi saates annetatakse Ukraina sõjaväe tarvis.

See viie grivna kaupa annetamine paistab olevat ukrainlaste seas päris populaarne, kirjutab kievpost.com. See on ka palju mugavam, kui osta sõjavõlakirju, teatas Dragon Capital.

Ukraina kaitseministeerium on emiteerimas 1,1 miljardi grivna ulatuses sõjavõlakirju, et toetada sõjaväge. Ajal, mil riigi idaosas jätkuvad rahutused ja sõjavägi valmistub tegevuseks, on hädasti tarvis raha kulude katteks.

Plaanitakse kahte kaheaastaste võlakirjade emissiooni – miljardi grivnast ja 100 mln grivnast. Mõlema intressimäär on 7%. Riigile kuuluv Oshchadbank emiteerib võlakirju nii insitutsioonilistele kui ka tavainvestoritele. Analüütikud aga ei näe nende võlakirjade vastu suurt nõudlust. Näiteks isegi valitsuse 70päevaste võlakirjade tootlus on 9,95%.

"Sedasi ei saa raha," ütles Dragon Capitali võlakirjamaakler Sergiy Fursa. Ta lisas, et kohalik võlakirjaturg kogeb rasket aega ning enamuse valitsuse võlakrijadest on ostnud pangad.

Esimese maailmasõja ajal emiteerisid Austria-Ungari ja Kanada sõjavõlakirju, et finantseerida armeesid.

Vene meedia suhtub uudisesse sarkastiliselt. "Ukrainal ei ole raha ja nad ei suuda seda laenata," kirjutab Russia 24 telekanaliga tihedalt seotud veebileht Vesti Ekonomika. "Mida saab Kiiev antud olukorras teha? Muidugi saab mängida inimeste patriotismile ja emiteerida niinimetatud sõjavõlakirju."

Hetkel kuum