Juurib erasektori korruptsiooni

Marta Jaakson 16. mai 2014, 17:43

Riigi peaprokurör Norman Aas rääkis Varuli advokaadibüroo konverentsil, et riik on korruptsiooni erasektori teadvustanud ning võitleb sellega.

Aas märkis, et korruptsioonivastane strateegia ning riigi võimekus korruptsiooni  avastamisel peab tõusma. „Just praegusel ajal toimub politseis majandusüksuste reform ja tsentraliseerimine. Keskkriminaalpolitsei alustas majanduskuritegude büroo, kelle ülesandeks on raskemate majanduskuritegude uurimine,“ ütles Aas konverentsil.

Aas rääkis, et praegusel hetkel on riigikogu menetluses karistusseadustiku muutmise eelnõu, mille üheks muudatuseks kavas luua eraldi peatükk, mis kannab nime korruptsioon erasektoris. Aas nentis, et täna on reaalne tähelepanu ja ressurss suures osas olnud siiski avaliku sektori korruptsiooni uurimises.

„Erasektori korruptsiooni uurimise töötunnid on selges vähemuses avaliku sektori korruptsiooni uurimisest,“ nentis ta. Aas lisas, et korruptsioon erasektoris on riigi poolt siiski teadvustatud.

Aas rääkis, et oluline antud teemal on, et ettevõtjad oleksid võimalikest korruptsiooni ohtudest teadliku ning teadlikud milliseid abinõusid kasutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. May 2014, 08:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing