FI kahtleb Eurexi usaldusväärsuses

1321-aripaev 19. mai 2014, 10:58

Finantsinspektsioon tegi ASile Eurex Capital ettekirjutuse, sest makseasutus eirab nõuet teatada, kes on nende teenuseid kasutavad kliendid ja milles seisneb nende majandustegevus.

Inspektsioon teatas, et kohustas Eurex Capitali viivitamatult viima oma tegevus kooskõlla makseasutuste tegevust reguleerivate õigusaktidega ning täitma rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse nõudeid.

Finantsnspektsiooni (FI) teatel on AS Eurex Capital mitmel korral jätnud täitmata kohustuse nõuetekohaselt tuvastada, kes on tema pakutavaid makseteenuseid kasutanud kliendid ning milles seisneb nende majandustegevus. See tähendab, et Eurex Capital ei täida rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust, mille kohaselt tuleb makseasutusel juhul, kui tekib kahtlus, et tegemist on rahapesu või terrorismi rahastamisega, sellest teatada rahapesu andmebüroole.

Nende kohustuste täitmise kaudu kaitsevad finantsasutused Eesti finantssektori kui terviku usaldusväärsust, selgitas FI oma pressiteates.

22. jaanuaril 2010 jõustunud makseasutuste ja e-raha asutuste seadus kehtestas makseteenuste pakkujate tegevusele ning järelevalve teostamisele uued reeglid, mille kohaselt tuleb makseteenuste osutamiseks taotleda ka finantsinspektsioonilt tegevusluba.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2014, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing