Ukraina väed võtsid Donetski lennuvälja tagasi

Sirje Rank 27. mai 2014, 14:36

Ukraina valitsus teatas täna, et on põhjustanud venemeelsetele separatistidele märkimisväärseid kaotusi ning tagasi võtnud Ukraina idaosa olulise lennuvälja, vahendas Bloomberg.

Ukraina väed on tapnud mitu tosinat separatisti, ütles siseminister Arsen Avakov. Donetski linnavalitsus teatas 40 inimese hukkumisest ja 31 haavatust. Ukraina esimene asepeaminister Vitali Jarema teatas grupi relvastatud isikute sissetungist Venemaalt, pärast tulevahetust Ukraina vägedega.

"Terrorismivastane operatsioon on aktiivses faasis," ütles Jarema täna Kiievis ajakirjanikele. "Jätkame seda operatsiooni, kuni Ukraina territooriumil ei ole enam terroriste."

Ukraina langevarjurid, helikopterid ja sõjalennukid ründasid separatiste, kes hõivasid eile Donetski lennuvälja, ja võtsid lennuvälja tagasi, ütles Avakov.

"Lennujaam on täilikult [valitsusvägede] kontrolli all," ütles siseminister ajakirjanikele. "Kõige positiivsem on, et sõjavägi ei kandnud kaotusi, samas kui terroriste hukkus mitu tosinat," lisas ta.

Täna blokeerisid Ukraina valitsusväed kõik Donetskist põhja poole Slovjanskisse siirduvad teed, kus jätkus võitlus separatistidega. Võitlus jätkus ka Mariupolis.

Grupp mässulisi ületas Luganski oblastis Venemaa poolt Ukraina piiri, teatas Ukraina piirivalve. Ukraina sõjavägi tappis ühe sissetungija ja haavas teist ning pidas kinni kolm vähem kui kümnest sõidukist, mis üritasid läbi murda, teatas pressiesindaja.

Ukrainas pühapäeval toimunud valimistel presidendiks saanud miljardär Petro Porošenko lubas sõjalist operatsiooni separatistide vastu tugevdada, mille peale Venemaa välisminister Sergei Lavrov hoiatas, et olukorra eskaleerumine oleks kolossaalne viga. Lavrovi sõnul on Kiievi valitsuse esmane ülesanne viivitamatult lõpetada armee kasutamine rahva vastu.

Oma esimestes kommentaarides valimisvõidu järel ütles Porošenko, et püüab sõjale, kaosele ja korralagedusele lõpu teha, tehes koostööd Venemaaga ja alustades kõnelusi Kiievi-vastaste jõududega.

Porošenko lubas sel aastal korraldada ka ennetähtaegsed parlamendivalimised.

USA välisminister John Kerry tegi avalduse, milles teatas, et USA respekteerib Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust, mõistab hukka ega aktsepteeri Venemaa okupatsiooni ning Krimmi annekteerimise katset ning on valmis Ukraina ja teiste partneritega töötama konfliktile rahumeelse lahenduse leidmise nimel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. May 2014, 14:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing