Sirje Rank • 28. mai 2014 kell 7:07

EL ei karmista praegu Venemaa sanktsioone

Eile Brüsselis mitteametlikule kohtumisele kogunenud ELi valitsusjuhid lükkasid edasi võimalikud uued sanktsioonid Venemaa suhtes.

Selle asemel räägiti Ukraina majanduse toetamisest ja abist Ukraina presidendiks valitud Petro Porošenkole riigi stabiliseerimiseks. Venemaa on öelnud, et respekteerib valimiste tulemusi ning on mingil määral oma vägesid Ukraina piirist eemale viinud, vahendas agentuur Bloomberg.

"Lõpuks ometi on väljavaated pingete maandamiseks," ütles Prantsusmaa president Francois Hollande kohtumise järel. "Kuid karmi meeldetuletust on vaja jätkuvalt."

ELi sanktsioneeritavate nimekirjas on praegu 83 Venemaa ja Ukraina ametnikku ja kaks firmat.

Kohtumisel vastu võetud avalduses öeldakse, et töö karmimate sanktsioonide ettevalmistamiseks jätkub. Seda piiri ei ole Venemaa aga veel ületanud, mis käivitaks nn kolmanda ringi sanktsioonid, mis võivad piirata kaubandussuhteid ja investeerimist Venemaale.

"Keegi ei kiirusta kohe uusi sanktsioone kehtestama, kuid me peame üksmeelset ütlema, et Euroopa on selleks valmis, kui Venemaa ei loobu separatistide toetamise poliitikast," ütles Poola peaminister Donald Tusk.

Hetkel kuum