Ostsid Soomes firma 7 mln euroga

Romet Kreek 17. juuni 2014, 14:48

Harju Elekter ostis Soome suurima komplektalajaamade valmistaja Finnkumu kõik aktsiad, teatas ettevõte börsile.

Möödunud nädalalal esmakordselt avalikustatud tehing jõustus täna, kui toimusid ka rahalised arveldused. Ostu eest tasuti Harju Elektri teatel 6,575 mln eurot. Vastavalt lepingule tuleb müüjatele peale auditeeritud majandusaasta aruande kinnitamist maksta täiendavalt 2015. aastal 2014. aasta eest 50% ettevõtte ärikasumist ja 2016. aastal 2015. aasta eest 40% ettevõtte ärikasumist.

Ostetud ettevõtte mullune käive oli 10,4 mln eurot, mille juures teeniti 1,6 mln eurone ärikasum ja 1,25 mln eurone puhaskasum.

Tehingujärgselt jätkab Finnkumu oma nime ja kaubamärgi all Harju Elektri Soome tütarettevõtte Satmaticu 100%lise tütarettevõttena. Ostutehingu rahastamine toimus Harju Elektri omavahenditest.

Finnkumu ostuga suurendab Harju Elekter oma turuosa Soomes ja ka mujal Skandinaavias ning laiendab oluliselt tootesortimenti.

Finnkumu juhatuse esimeheks nimetati Simo Puustelli (Satmatic Oy juhataja) ja liikmeteks Endel Palla, Andres Allikmäe, Ülo Merisalu (Harju Elekter Elektrotehnika juhataja) ja Matti Ollila, kes jätkab ühtlasi ka Finnkumu tegevdirektorina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 08:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing