2/3 Kreeka palkadest makstakse natuuras

Mait Kraun 18. juuni 2014, 19:46

Pärast pikka pausi on Kreekas taastumas keskaegne tava tasuda töötajatele kauba ja teenuste näol, vahendab portaal ZeroHedge.

Kreeka ametiühingute liidu poolt läbi viidud uuring räägib IMFi poolt peale surutud kokkuhoiupoliitika tagajärgedest selget keelt.

Nimelt jõuab palk töötajateni tavaliselt kolme kuni kaheteistkümne kuu pikkuse viivitusega. Ja sedagi ainult kolmandiku ulatuses, sest ülejäänu eest makstakse näiteks tasuta hotelliruumide, toidu ja toidutalongidega. Jutt käib täistöökohtadest, kus kreeklased rügavad kaheksa tundi järjest 25-30 päeva kuus.

Kuigi seadus seda käsib, jääb tihti ka pühade ja puhkuse ajaks palk maksmata. See-eest tasutakse töötajatele aga toidu ja kütuse saamiseks vajalike talongidega. Töötajad peavad alla kirjutama, et on kogu palga kätte saanud. Sellega puutub ametiühingute andmetel kokku umbes miljon töötajat.

Alla 25-aastased on õnnelikud 180-eurose kuupalga üle, kuigi seadus määrab miinimumpalgaks 480 €. Kuid reaalsus sunnib seadustele vilistama. Tööpuudus on laes, enamik on valmis ka väikese palga eest töötama ja sularaha ei näi kellelgi olevat, sest päästetud pankadest pole turule tagasi jõudnud veel sentigi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2014, 19:46
Otsi:

Ava täpsem otsing