Raskustes Portugali pangal suured võlad

Rainer Saad 10. juuli 2014, 16:42

Kaks päeva tagasi teatas Portugali panga Banco Espirito Santo SA emaettevõte, et pole suutnud täita oma võlakohustusi ja see võib ohustada ka panka ennast.

Portugali keskpanga teatel suudab Banco Espirito Santo vältida nakkusriske, kuid investorid, kellele võlakohustusi pole täidetud, võivad hakata nõudeid esitama. Hinnanguliselt võivad investorid esitada panga vastu kuni 2,55 miljardi euro suuruse nõude.

Pank ise pole klientidele, kellele jäeti võlakohustused täitmata, praeguse olukorra kohta piisavalt infot andnud. „Pangalt on praegu info koha pealt vaakum,” ütles Bank of America Londoni üksuse analüütik Richard Thomas Bloombergile.

Teised analüütikud hoiatasid, et kui Banco Espirito Santo olukord peaks halvenema, võib see ohustada ülejäänud eurotsooni liikmeid, võlakirjaturgu ja teisi varaklasse.

Eile langetas Moody’s panga reitingu kolme pügala võrra tasemele Caa2, mis on nõrkuselt kolmas reiting. Moody’s viitas läbipaistmatusele panga finantspositsioonis ja kogu kontsernis. 

49 protsenti Banco Espirito Santost kuulub grupile Espirito Santo Irmaos SGPS SA, mis kuulub täielikult Rioforte Investmentsile, mis omakorda kuulub täielikult Espirito Santo Internationalile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. July 2014, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing