LHV langetas Tallinna Vee aktsia hinnasihti

Birjo Must 28. juuli 2014, 14:40

Kui aprillis tõstsid LHV Panga analüütikud võimsalt Tallinna Vee aktsia õiglast väärtust, siis pärast ettevõtte teise kvartali tulemuste avalikustamist langetati see 13,30-13,90 eurole.

„Ootasime, et käive jääb võrreldes möödunud aasta teise kvartaliga samale tasemele, kuid müügi languse tõttu ärikliendi segmendis kukkus ka kogukäive 0,9%, 13,4 miljonile eurole. Ettevõtte teatel oli langus tingitud juunikuiste müügitulemuste langusest. Niisugused langused leiavad erinevatel aastatel aset juunis või juulis ja sellepärast ei peegelda need sektori tegelikku olukorda,“ märkisid analüütikud.

Kui aprillis tõstsid LHV Panga analüütikud võimsalt Tallinna Vee aktsia õiglast väärtust, siis mai lõpus langetati see 13,30-13,90 eurole.

Pärast teise kvartali majandustulemuste avalikustamist jäeti hinnasiht samaks. Analüütikud jätsid aktsiale hoia-soovituse. Aktsia hind on hetkel 13,20 eurot.

Suur positiivne üllatus oli analüütikute sõnul oodatust madalam maksukulu. Tuleva aasta teises kvartalis peaksid saastetasu kulud jääma samale tasemele, mis tänavu.

Madalamate kulude tõttu teenis ettevõte teises kvartalis 7,7 miljoni eurose brutokasumi, mis on 0,4 miljonit enam kui analüütikud ootasid. Veefirma ärikasum ületas samuti analüütikute ootusi 0,5 miljoni euro võrra.

Ettevõtte puhaskasum kukkus 55,6%, 0,8 miljonile eurole. Puhaskasum oli aga kõrgem kui analüütikute oodatud 0,2 miljonit eurot. Analüütikute sõnul oli langus tingitud swap-tehingute kõrgematest intressimääradest ja suurematest dividendimaksetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2014, 16:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing