LHV tõstis Tallinna Vee aktsia õiglast väärtust

Romet Kreek 03. aprill 2014, 14:04

LHV panga analüütikud muutsid oma varasemat Tallinna Vee tulevikustsenaariumi ja tõstsid aktsia õiglase väärtuse vahemiku 10,10-10,90 eurolt 13,70-14,30 eurole.

Samas säilitasime aktsiale hoia-soovituse, kuna aktsia hind on nelja kuuga järsult tõusnud, kirjutasid LHV analüütikud Joonas Joost ja Arno Tara.

"Ootame, et Tallinna Vesi maksab 2013. aasta eest 0,89 eurot dividendi aktsia kohta, mis teeks 12,70eurose hinna pealt dividenditootluseks 7%," märkisid LHV analüütikud.

Nad ootavad, et Tallinna Vesi saab tõsta 2015. aastal oluliselt vee hinda.

"Kui panna valitsust valiku ette, kas tõsta järsult vee hinda või peab valitsus maksma enam kui 50 miljonit eurot kompensatsiooni Tallinna Veele, siis tunneme, et poliitikud toetavad tugevalt esimest varianti," usuvad analüütikud.

Siiski ei arva LHV, et vee hinnatõusu uudis tuleks enne tänavusi europarlamendi valmimisi ja riigikogu valimisi tuleval aastal.

"Arvestades hiljutisi muudatusi Eesti poliitikaastikul, kus IRL (kes algatas seadusemuudatused, mis tõi tariifivaidluse) oli sunnitud valitsusest lahkuma opositiooni," jätkasid nad, "annaks see koalitsioonile lühiajalise võimaluse tõsta tariife ja süüdistada selles hinnatõusus IRLi."

"Rõhutame, et see on vaid spekulatsioon ning ei pruugi olla asjade tegelik käik," kirjutasid analüütikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2014, 13:57
Otsi:

Ava täpsem otsing