Briti tööstustoodangu kasv alla ootuste

Birjo Must 06. august 2014, 13:15

Suurbritannia juunikuine tööstuse toodang jäi analüütikute ootustele alla, sest riigi suurima kaubanduspartneri euroala riikide nõudlus on nõrk.

Toodang kasvas juunis 0,3% pärast 0,6% langust mais, vahendas Bloomberg kohalikku statistikaametit. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid juunis 0,6% kasvu.

Näitaja kasvas teises kvartalis 0,3%, mis jääb analüütikute prognoosile samuti alla.

Andmed annavad aimu sellest, et tootjatel on keeruline hakkama saada tugeva naela kursi ja kurnatud euroala majandusega, mis on Suurbritannia suurim kaubanduspartner.

„Viimased paar kuud vihjavad, et lähiajal leiab aset mõningane jahenemine,“ ütles Scotiabanki analüütik Alan Clarke. “Euroala nõudlus meie ekspordi järele on endiselt loid.”

Pärast andmete avalikustamist langes naelsterling dollari vastu 0,3%. Viimase kaheteistkümne kuu jooksul on naela kurss tõusnud 11%.

Täna alustavad Inglise keskpanga ametnikud kahepäevast koosolekut, et hinnata majanduse suutlikkust taluda kõrgemaid intressimäärasid. Kuigi 47 Bloombergi küsitletud analüütikut prognoosivad, et intressimäärad jäävad rekordmadala 0,5% tasemele, arvavad mõned, et tõus leiab aset juba novembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2014, 13:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing