Putin andis ettevõtjatele nõu, kuidas Venemaal äri ajada

11. august 2014, 16:22

Venemaa president Vladimir Putin osales laupäeval telesillas West Alpha puurplatvormi avamisel, mis rajatakse koostöös Rosnefti ja USA ettevõttega ExxonMobil. Sealsamas jagas Putin ka õpetussõnu lääne ettevõtjatele, kuidas Venemaal äri ajada.

Tema sõnul on äriedu keskmes „efektiivne rahvusvaheline koostöö“, mida ettevõtted peavad tegema vaatamata sanktsioonidele ja „keerulisele poliitilisele konjunktuurile“, vahendas newsru.com. Rääkides ärist üldiselt teatas Putin, et ettevõtjad peaksid äri ajades juhinduma pragmatismist ja kainest mõistusest.

„Täna määrab äriedu efektiivne rahvusvaheline koostöö. Äri, sealhulgas suured korporatsioonid – nii kodu- kui ka välismaised, mõistavad seda hästi ja vaatamata kujunenud tänase poliitilise konjunktuuri raskustele, jäävad pragmatism ja talupojatarkus peale. See teeb rõõmu,“ rääkis Putin.

Samal nädalal oli Venemaa kehtestanud sisseveokeelu lääne toiduainetele ning Haagi kohus tunnistas Rosnefti juhi Igor Setšini peamiseks kasusaajaks Jukose lõhkumisel ja mõistis endiste aktsionäride kasuks Venemaalt välja 50 mld dollarit. 

Kara meres asuva platvormi avamisel osalesid nii Putinile lähedane Rosnefti juht Igor Setšin kui ka ExxonMobil Russia president Glen Waller. West Alpha platvormist saab Venemaa põhjapoolseim naftapuurauk. Selle mahuks on Setšin varem nimetanud 35 mld barrelit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. August 2014, 08:31
Otsi:

Ava täpsem otsing