• Jaga lugu:

    Mida teha nädalavahetusel?

    Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev annab ideid, mida teha sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

    22. augustil ilmuv Puhkepäev toob välja huvitavamad sündmused teatrites, kontserdi- ja näitusesaalides ning kinos.
    TEATER
    Eesti Draamateater
    22.08 kl 19 “Hävituse ingel” Paide Kultuurikeskuses
    23.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    24.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    24.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas
    26.08 kl 19 “Hävituse ingel” Endlas
    26.08 kl 19 “Külaline” Endlas
    27.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    27.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas
    28.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    28.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas
    Pärnu mnt 5, Tallinn
    Genialistide Klubis22.08 kl 19 “Morfium” Tbilisi Akhmeteli nimelise Riikliku Teatri ja Tartu Üliõpilasteatri koostööprojektLai 37, Tartu
    Kanuti Gildi SAALis25.08 kl 20 “Augusti TantsuFestival 2014: “Mehed”” Flo Kasearu, Riina Maidre, Oksana Tralla, Marianne Männi, Veronika Vallimäe /Tallinn/ “Püha öö”26.08 kl 20 “Augusti TantsuFestival 2014: “UNTITLED_ I will be there when you die”” Alessandro Sciarroni /San Benedetto Del Tronto27.08 kl 18 “Augusti TantsuFestival 2014: “Lecture For Every One””Sarah Vanhee / Campo /Brüssel28.08 kl 20 “Augusti TantsuFestival 2014: “L`Effet de Serge”” Philippe Quesne / Vivarium Studio /PariisPikk 20, Tallinn
    Kanepi harrastusteater23.08 kl 19 “Asenaine”Põlvamaa, Kanepi vald
    Kell Kümme22.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles” Ohtu mõisa tallisaalis23.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles” Ohtu mõisa tallisaalis24.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles” Ohtu mõisa tallisaaliswww.kell10.ee
    N UKU22.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna Lennusadamas23.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna Lennusadamas24.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna Lennusadamas26.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna Lennusadamas27.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna Lennusadamas28.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”Tallinna LennusadamasLai 1, Tallinn
    Piip ja Tuut Teater28.08 kl 18 “Preili Landskrone ja härra Pilstickeri armastuslugu” Tartus Teatri KodusToom-Kooli 13, Tallinn
    Rakvere Teater27.08 kl 19 “Üks pealuu Connemaras” Uuskülas Tooma talus28.08 kl 19 “Üks pealuu Connemaras” Uuskülas Tooma talusKreutzwaldi 2a, Rakvere
    Stand-up etendus22.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Haljala rahvamajas  23.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Kuressaare Kultuurivaras 24.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Nordea Kontserdimajas 25.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Põltsamaa Kultuurikeskuses www.piletilevi.ee
    Tallinna Kammerteater27.08 kl 20 “Parimad palad” Tartu Hansahoovi SuvelavalVabriku 12, Tallinn
    Tallinna Linnateater22.08 kl 18 “Kes kardab Virginia Woolfi?”23.08 kl 16 “#Kontekst” Avasündmus25.08 kl 19 “Igatsus”25.08 kl 19 “Koletis kuu peal”26.08 kl 19 “Igatsus”26.08 kl 19 “Koletis kuu peal”27.08 kl 18 “Kes kardab Virginia Woolfi?”27.08 kl 19 “Offline”28.08 kl 18 “Kes kardab Virginia Woolfi?”28.08 kl 19 “Offline”Lai 23, Tallinn
    Teater NO9924.08 kl 21 “Augusti TantsuFestival 2014”25.08 kl 21 “Augusti TantsuFestival 2014”26.08 kl 21 “Augusti TantsuFestival 2014”Sakala 3, Tallinn
    Tõstamaa Suveteater23.08 kl 16 “Tsepeliin”23.08 kl 20 “Tsepeliin”Kalli mnt 13, Tõstamaa vald
    Ugala Teater22.08 kl 18 “Mere märgid” Saueaugu Teatritalus23.08 kl 14 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias23.08 kl 18 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias23.08 kl 18 “Mere märgid” Saueaugu Teatritalus24.08 kl 14 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias24.08 kl 16 “Mere märgid” Saueaugu Teatritalus24.08 kl 18 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias28.08 kl 18 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aiasVaksali 7, Viljandi
    Vana Baskini Teater25.08 kl 20 “Nädal aega kolmekesi”Tartu HansahoovisTartu mnt.55/59, Tallinn
    Vanemuine25.08 kl 19 “Armastan! Armastan! Armastan!” esietendus SadamateatrisVanemuise 6, Tartu
    Von Krahli Teatris22.08 kl 21 “Augusti TantsuFestival 2014”23.08 kl 20 “Augusti TantsuFestival 2014”Rataskaevu 10, Tallinn
    Võru Kandle Aias 23.08 kl 21 “Maagiline pildivõru”24.08 kl 21 “Maagiline pildivõru”Liiva 13, Võru
    KONTSERT
    Al Bastione22.08 kl 18 “Al Bastione Jazzfestival” Mart Soo & Kulgejad (Taav i Remmel, Rain Juurikas, Brian Melvin)22.08 kl 20 “Al Bastione Jazzfestival”  The Bluenote Quintet (Ryo Kawasaki,Vladimir Võssotski, Aleksander Paal, Toivo Unt, Brian Melvin)23.08 kl 17 “Al Bastione Jazzfestival” Vladimir Vossotski Standards Trio (Toivo Unt, Brian Melvin)23.08 kl 19 “Al Bastione Jazzfestival” Marjamaa Brothers & The Organisation (Mairo Marjamaa, Holger Marjamaa, Tanel Ruben, Aleksander Paal)23.08 kl 21 “Al Bastione Jazzfestival” Brian Melvin’s Modern Times (Raul Sööt, Virgo Sillamaa, Heikko Remmel)24.08 kl 17 “Al Bastione Jazzfestival” Ryo Kawasaki (Solo Guitar, Tribute to Jodim)24.08 kl 18 “Al Bastione Jazzfestival” Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Raul Vaigla24.08 kl 21 “Al Bastione Jazzfestival” Raivo Tafenau, Paul Daniel, Heikko Remme, Brian Melvin28.08 kl 20 Ott Lepland & Kristjan KaasikViru tn. 23, Tallinn
    Ammende Villa23.08 kl 20 “Therese Raide nimelised Pärnu rahvusvahelised operetipäevad 2014” Operetigala “Siin mu rahvas ja maa”      24.08 kl 15 “Therese Raide nimelised Pärnu rahvusvahelised operetipäevad 2014” Operetipärastlõuna “Igavesti noor” Esinevad Margit Saulep ja Urmas Põldma. Klaveril Elmo Tiisvald. Kava juhib Toomas KuterMere pst. 7, Pärnu
    Anija mõis24.08 kl 19 Curly StringsAnija vald, Harjumaa
    Haapsalu Piiskopilinnus23.08 kl 17 Rahvusvaheline bigbandide festival “Northern Venice Jazz” Haapsalu Bigband, Vanaja Big Band (Soome), Seaside Stompers (Soome), Mibb - The University of Copenhagen Funky Bigband (Taani), GlamBand, Tanel Padar & The Sun24.08 kl 17 “Suurvormide kontsert Gloria” Eesti Segakooride Liidu suvekooli ühendkoorid ja Üle-eestiline noorte sümfooniaorkester (dirigent Jüri-Ruut Kangur)Haapsalu
    Hansa Hoov22.08 kl 20.30 “Live & Love” Tanel Padar, Ott Lepland, Jalmar Vabarna ehk Vallatud Vestid28.08 kl 21 “Live & Love” Hendrik Sal-Saller & SmilersAleksandri 46, Tartu
    Hopneri maja saal28.08 kl 19 Kontsertkava “Pariis 1966” Trio Erkki Otsmann, Jaak Lutsoja, Tanel Liiberg  Raekoja plats 18, Tallinn
    Kadrioru loss23.08 kl 18 “Olev Ainomäe 60” Olev Ainomäe (oboe), Annemari Ainomäe (viiul), Johanna Marie Ainomäe (viiul),Anne Ainomäe (vioola), Silver Ainomäe (tšello), Lembit Orgse (klaver), Vahur Vurm (klarnet), Rait Erikson (metsasarv), Kristjan Kungla (fagott), Ansambel Hortus MusicusA. Weizenbergi 37, Tallinn
    Kõltsu mõis24.08 kl 18 Hedvig Hanson Band, Raul Sööt ja Deeper SoundKeila vald
    Köismäe torn25.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Oksana Sinkova (flööt), Tatjana Lepnurm (harf)27.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Petr Nouzovsky (tšello, Tšehhi), Andreas Lend (tšello)Laboratooriumi 27, Tallinn
    Luke Mõis22.08 kl 19 “Best of Koit Toome”Luke, Nõo vald
    Niguliste kirik23.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival”  “Rameau 250” Arete Teemets (sopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Ensemble Ausonia (Belgia)24.08 kl 17 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Tenso Euroopa kammerkoor, dirigent Kaspars PutninšNiguliste 3, Tallinn 
    Nordea Kontserdimaja23.08 kl 20 “Balti kett 25” Metsatöll ja Frankie AnimalEstonia pst. 9, Tallinn
    OTEPÄÄ KIRIK23.08 kl 19 “Orthodox Singers - 25” Ansambli Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel juubeli kontserdisariOtepää
    Restoran Lendav taldrik22.08 kl 19 “Liiga palju viiuleid” Jarek Kasari plaadiesitluskontsertTelliskivi Loomelinnak, Tallinn
    Tallinna teletorn28.08 kl 21 “Teletorni jazz” VerbariumKloostrimetsa tee 58A, Tallinn
    Tallinna Raekoda22.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Atlan Karp (bariton),Neeme Ots (trompet), Irina Zahharenkova (klaver)26.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Johanna Vahermägi (vioola) ja Amael Piano Trio (Sloveenia)28.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festival” Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Jan-Erik Gustavsson (tšello, Soome), Marko Martin (klaver)Raekoja plats 1, Tallinn
    Tallinna Toomkirik22.08 kl 19 Orelinädal “Ladegasti-Saueri orel 100” Ines Maidre (Eesti/Norra) ja saksofonikvartett SaxEst23.08 kl 18 Orelinädal “Ladegasti-Saueri orel 100” Orelikontsert Markku Hietaharju (Soome)24.08 kl 17 Orelinädal “Ladegasti-Saueri orel 100” Orelinädala lõppkontsert: organist Pekka Suikkanen ja Choeur de Barytons HelsingistToom-Kooli 6, Tallinn
    Tartu Antoniuse õu28.08 kl 20 “Muusikasuve lõpupidu” Suur kreeka pidu sirtaki ja ansambliga ZorbasLutsu 5, Tartu
    Tartu Uus Teater22.08 kl 22 “Tartu Muusikanädal 2014” Sander Reinus, Carnival Youth (Lv), Dvph, Gracias (Fin), Parmani People23.08 kl 22 “Tartu Muusikanädal 2014” Badass Yuki, Faun Racket, Popidiot, Without Letters (Lt), Tallinn Jäck CityLai 37, Tartu
    Trattoria Massimo22.08 kl 21 Red ElvisesMaakri 25, Tallinn
    Veskiviigi sadam23.08 kl 19 “Best of Koit Toome”Holmi tn 14, Haapsalu 
    KINOCINAMON“Lucy”kl 20.30, 22.20“Teismelised ninjakilpkonnad”kl 13.00“Seksivideo”kl 19.45“Andja”kl 12.15, 13.15, 16.45 (v.a K), 21.15 (v.a K);K kl 19.15“Päästa meid kurjast”kl 14.10 (v.a K), 21.45“Keelatud tants 5: Kõik mängu”kl 15.00“Galaktika valvurid”kl 17.15“Khumba”kl 11.15, 15.15“Kuidas taltsutada Lohet 2”eesti keeles: kl 11.00“Mängiks mente”kl 15.45, 18.00 (v.a K), 20.15, 22.30 (v.a N)“Saja sammu teekond”kl 11.45 (v.a K), 18.10“Lennukid 2”kl 11.30, 13.45“Palgasõdurid 3”kl 14.20, 17.05, 18.45 (v.a K), 19.30, 22.00; K kl 16.45“Patu linn 2”N kl 22.30“Nüüd sa näed mind”K kl 21.15“Võlumaja”K kl 12.00“Lumekuninganna ja igavene talv”K kl 14.00“Grillpidu”K kl 18.00Turu 2, Tartu
    Coca–Cola Plaza “Andja”kl 11.30, 15.45, 17.50, 19.55 (v.a. N); N kl 21.10“Mängiks mente”kl 14.30, 17.10, 19.30, 21.50“Päästa meid kurjast”kl 14.30 (v.a. N), 16.40, 19.10 (v.a. N), 22.20 (v.a. E, N); N kl 11.45, 20.00, 22.10; E kl 21.30“Saja sammu teekond”kl 11.55 (v.a. N), 16.10, 18.15 (v.a. L, P, N), 18.45, 21.20 (v.a. N); N kl 12.45, 21.30; E kl 14.00; P kl 14.45“Ahvide planeedi koidik”kl 21.30 (v.a. E, N); E kl 21.00“Galaktika valvurid” 3Dkl 15.00, 17.40, 19.45 (v.a. E, N); E, N kl 20.45“Herakles”2D: kl 17.00 (v.a. N)“Ja nii see läheb”kl 13.40 (v.a. E, N)“Keelatud tants 5”3D: kl 12.30 (v.a. N), 18.30 (v.a. N), 21.00 (v.a. E, N); N kl 15.20, 19.45“Khumba”  2D eesti keeles: kl 12.15 (v.a. N); N kl 17.45;3D eesti keeles: kl 14.15 (v.a. N); N kl 11.55“Kuidas taltsutada lohet 2”3D eesti keeles: kl 11.15 (v.a. N);3D vene keeles: kl 12.15“Lennukid 2”2D eesti keeles: kl 11.40, 13.45;3D eesti keeles: kl 15.10, 17.45 (v.a. E, N);N kl 16.30; E kl 18.45;2D vene keeles: kl 11.10;3D vene keeles: kl 13.10, 15.45 (v.a. E, N);N kl 14.30; E kl 16.45“Lucy”kl 12.00 (v.a. E, N), 14.10 (v.a. E, N), 15.50 (v.a. N), 18.00 (v.a. N), 20.10 (v.a. N), 21.30 (v.a. L, P, N), 22.15 (v.a. N); N kl 15.45, 17.50, 20.15, 22.20; E kl 11.50; E, N kl 13.40; L kl 14.45, 17.30; P kl 20.45“Palgasõdurid 3”kl 14.00 (v.a. N), 19.00 (v.a. N), 21.40;N kl 14.15, 18.55“Seksivideo”kl 16.50, 20.20 (v.a. N), 22.30; N kl 19.00“Teismelised ninjakilpkonnad”2D: kl 11.45 (v.a. N), 19.15; N kl 14.203D: kl 16.15 (v.a. N);3D vene keeles: kl 13.30 (v.a. E, N);E, N kl 13.55“Tormi silmas”kl 22.00 (v.a. N); N kl 17.00“Tüdrukute seeliku all”kl 21.45 (v.a. N)“Grillipidu”N kl 18.30“Oled sa siin”N kl 21.20“Patu linn 2”3D: N kl 18.00, 19.55, 21.00, 22.15Hobujaama, 5, Tallinn
    Ekraan “Andja”E, T, N kl 15.00; K kl 15.15; R–P kl 17.00“Mängiks mente”kl 21.15 (v.a. K, N); N kl 19.15; K kl 21.30“Päästa meid kurjast”kl 21.45 (v.a. K); K kl 21.00“Saja sammu teekond”kl 19.00 (v.a. K); K kl 11.20, 18.15; L, E kl 14.00“Galaktika valvurid”2D: kl 14.15 (v.a. L, E, K)“Khumba”2D eesti keeles: L, E kl 12.00; K kl 14.00“Lennukid 2”2D eesti keeles: R–P kl 13.00; E, T, N kl 17.15; K kl 17.30;3D eesti keeles: E, T, N kl 13.00; K kl 13.15;R–P kl 15.00“Lucy”kl 16.45 (v.a. K), 19.15 (v.a. K, N); K kl 16.15, 19.30“Teismelised ninjakilpkonnad”2D: kl 12.00 (v.a. L, E, K)“Patu linn 2”3D: N kl 21.30“Sipelgapoiss” eesti keeles: K kl 11.15Riia 14, Tartu
    Kino Artis “Ja nii see läheb”R kl 13.35; L kl 11.20; P kl 21.40; T, K kl 16.15; N kl 11.00, 14.15“Lennukid 2”2D eesti keeles: R kl 12.00; L kl 13.10;P kl 13.30; E kl 13.40; T kl 13.00; K kl 13.50; N kl 12.403D eesti keeles: R kl 13.40;L, P, E, K, N kl 11.00; T kl 11.45“Meeletu august”R kl 15.15; L kl 12.35; P kl 16.10; E kl 12.40;T kl 11.00; K kl 14.15; N kl 17.50“Saja sammu teekond”R kl 11.20, 15.25, 19.00; L kl 14.45, 19.20;P kl 11.10, 19.20; E kl 15.20, 21.20; T kl 13.25, 19.35; K kl 11.30, 19.35; N kl 12.55, 19.20“Tüdrukute seeliku all”R kl 17.45, 21.20; L kl 17.05; P kl 12.35, 21.25;E kl 11.25, 21.25; T kl 15.45, 21.25; K kl 15.25, 19.55; N kl 15.20, 21.25“Valed võmmid”R kl 20.00; L kl 18.20; P, E, N kl 19.45;T kl 18.00; K kl 22.00“Venus karusnahas”R, N kl 21.40; L kl 16.25; P kl 17.30; E, K kl 17.40; T kl 21.50“Üks kohtumine”R kl 17.20; L kl 21.40; P, E kl 14.40; T kl 19.50; K kl 12.40; N kl 17.40“Täistuur”L, T kl 14.30; E kl 16.10; K kl 21.50; N kl 16.00“Risttuules”P kl 18.00Tutto Verdi: “Traviata”P kl 15.00“Mandariinid”E kl 18.00“Kertu”T kl 18.00“Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest”K kl 18.00Estonia pst 9, Tallinn
    Solaris Kino “Andja”R–K kl 12.30, 17.30, 20.00; N kl 17.15, 21.45“Saja sammu teekond”R–N kl 11.45, 14.30, 19.30, 21.45“Päästa meid kurjast”R–N kl 19.30, 22.10“Mängiks mente”R–K kl 14.30, 17.00, 19.45, 22.15; N kl 14.30, 17.00, 19.20, 22.15“Lucy”R–N kl 12.30, 17.20, 19.40 (v.a. N), 22.20“Lennukid 2”3D eesti keeles: R–N kl 13.15, 15.30, 17.40;3D vene keeles: R–N kl 13.00;2D eesti keeles: R–K kl 11.00; N kl 11.15“Palgasõdurid 3”R–K kl 14.50, 19.45; N kl 14.50, 19.00“Teismelised ninjakilpkonnad”3D: R–K kl 15.00; N kl 16.30“Galaktika valvurid”3D: R–N kl 14.30, 22.20 (v.a. N)“Seksivideo”R–N kl 17.30, 22.20“Keelatud tants”3D: R–K kl 17.00“Khumba”2D eesti keeles: R–N kl 11.00“Kuidas taltsutada lohet 2”3D eesti keeles: R–N kl 12.15“Patu linn 2”3D: N kl 19.45“Grillipidu”N kl 19.45“Sipelgapoiss”N kl 12.30, 14.30Estonia pst 9, TallinnNÄITUS
    Adamson-Ericu muuseumPüsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”Lühike jalg 3, Tallinn
    Draakoni Galerii“Kaks kolmandikku” Sven Parker, 25.08–06.09“Pisarate jõgi” Ene Luik, Kuni 23.08 Pikk 18, Tallinn
    Eesti Maanteemuuseum“Näitus alkomeetritest”“Laadawärk”“186” Näitus Tallinna-Tartu maanteeajaloost„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”“Kogu elu teel”Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatelPüsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
    Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja“#Niisama linnas”, kuni 11.01.2015“1944. Meri läände”, kuni 05.10Püsinäitus:“EESTI. Maa, rahvas, kultuur”J. Kuperjanovi 9, Tartu
    Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum“Ei saa üle Emajõest”, kuni 02.11Püsinäitus: “Iga ukseni päikeses ja sajus. Eesti rahvuslik postiametkond 90. Postis keelatud kaup”Rüütli 15, Tartu
    Eesti Spordimuuseum“Baruto. 10 aastat Jaapanis”, kuni 30.09“Raio ja maailm”, kuni 31.08“Vaseaeg auhinnalaual”, kuni 31.08Rüütli 15, Tartu
    Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum“Kunsti ja tööstuse vahel. Kunstitoodete Kombinaat”, kuni 07.09“Disain kui eksperiment” Tõnis Käo,kuni 24.08“RHIZOPE. Kunst ja teadus - hübriidne kunst ja interdistsiplinaarne uurimus”, kuni 24.08Püsinäitus: “Ajamustrid 3”Lai 17, Tallinn
    haus galerii“Rainer Kurm”, kuni 19.09Uus tn.17, Tallinn
    Hiiumaa Muuseum - Pikk Maja“Villameri” Anu Raua vaibanäitus,kuni 31.10Vabrikuväljak 8, Kärdla
    Hobusepea galerii“The Homunculus Collection” Kuraator Stacey Koosel (EST/CA), kunstnikud: Carla Castiajo (EST/PT), Hekla Dögg, Jónsdóttir (IS), Laura Kuusk (EST/FR), Camille Laurelli (FR), Carlos Lazarich (ES), Sten Saarits (EST), Michael Sell (USA), kuni 01.09Hobusepea 2, Tallinn
    Kondase keskus“Kogutud kodutud” Tea Tammelaane taburetikollektsioon, kuni 09.09“Valguse väikesed vaikelud”“Väikese linnukese päevik” Irina Pilke (1925–2011) päevikujoonistuste põhjal valminud animatsioon, mille autoriks on läti režissöör, operaator ja graafiline disainer Edmunds Jansons“Vesi ja naine” Nurhayat Polati ebrunäitus, kuni 31.08“Looduse lood” John Digby arhiivikollažid, kuni 30.08Püsinäitus: Paul Kondase maalidPikk tn. 8, Viljandi
    Kumu“Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”, kuni 23.11“Merike Estna ja mina kui maal”,kuni 02.11“Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”, kuni 28.09“Dialoogid lõpmatusega” Raul Meel, kuni 12.10Õueeksperiment: “Muthesiuse Kunstikõrgkooli üliõpilaste installatsioonid Kumu sisehoovis”, kuni 31.08Püsiväljapanek:Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.Eesti kunst Teise maailmasõjalõpust taasiseseisvumiseniWeizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
    Lennusadam Allveelaev “Lembit”, vesilennukid, paadid ja jahidVesilennuki 6, Tallinn
    Niguliste muuseum“Rode altar lähivaates”, kuni 31.12.2015Püsiväljapanek:“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kirikuhõbevarad”Niguliste 3, Tallinn
    NUKU muuseum“Lilled ja liblikad”, kuni 31.08Püsinäitused:“Ferdinand Veike ekspositsioon”“Nukuteatri ajalugu Eestis”“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”“Maailma nukkude saal”“Õuduste kelder”“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”“Tähtede Võlv”“Nukutöökojad”“Auruteater”Lai 1, Tallinn
    Pärnu Kunstnike Maja“Lauliku lapsepõlv” Hando Tamm,kuni 20.09Nikolai 27, Pärnu
    PÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS“Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus”, 27.08–04.10“In Graafika” festivali näitus, kuni 23.08Uus 4, Pärnu
    Tallinna Lastemuuseum“Lohe-draakon Leena koos sugulaste ja sõpradega” Airi Look`i autorinukud, kuni 28.09“Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest”, kuni 28.09“Lasteraamatu “Silvia suveõhtujutud” illustratsioonide näitus”Kotzebue 16, Tallinn
    TARTU KUNSTIMAJA“Rahvusvaheline skulptuurinäitus” Kuraatorid Jaan Luik ja Juhani Järvinen, kuni 24.08“Jaan Luik”, kuni 24.08“Aleksei Shatunov”, kuni 24.08Vanemuise 26, Tartu
    Tartu Mänguasjamuuseum“Armastuslood” emotsionaalseid lugusid kallitest mänguasjadest, sõprusest ning armastusest, kuni 28.09Püsiväljapanek: Nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud. Lisaks on väljas kunstnikunukud ning maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, Eesti filminukudLutsu 8, Tartu
    Tartu Ülikooli Kunstimuuseum“Peaasi on iluasi?”, kuni 31.10Püsiekspositsioonis on Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku perioodi skulptuuride kipsvalandidÜlikooli 18, Tartu
    Uue Kunsti Muuseum“Mees ja naine” XXI aktinäitus,kuni 31.08Esplanaadi 10, Pärnu
    Vaal galerii“Jaanika Peerna”, kuni 13.09Tartu mnt 80d, TallinnVabaduse galeriiMaarja Undusk, 28.08–16.09Urmas Orgusaar, kuni 26.08Vabaduse väljak 6, Tallinn
    Viljandi Linnagalerii“Mäng” Eesti Maalikunstnike Liidu näitus, kuni 19.08Tallinna 11/1, Viljandi
    Võru Linnagalerii“Kaaslasega/ Kaaslaseta?” Lea Liblik ja Kaia Kallaste maalinäitus, 25.08–26.09“Kilomeetrid” Kaia Otstaki maalinäitus, 25.08–26.09“The Perfect Wardrobe” Kaisa Krusenbergi tekstiilinäitus, 25.08–26.09 “Andrus Rõuk, Aivar Rumvolt, Peeter Kaasik – ühisnäitus”, kuni 22.08Liiva 13, Võru
     
    Jaga lugu:
  • Hetkel kuum

Kaamose tegevjuht: Lätis (veel) buumi ei ole
Läti kinnisvaraturu viimaste aastate kasvutempo pole küll selline nagu Eestis, aga see-eest tugeva kasvupotentsiaaliga, nendib kolm aastat lõunanaabrite turul tegutsenud Kaamos Kinnisvara värske tegevjuht Taimo Murer.
Läti kinnisvaraturu viimaste aastate kasvutempo pole küll selline nagu Eestis, aga see-eest tugeva kasvupotentsiaaliga, nendib kolm aastat lõunanaabrite turul tegutsenud Kaamos Kinnisvara värske tegevjuht Taimo Murer.
Uus nädal algas Tallinna börsile edukalt
Tallinna börs alustas juuni viimast nädalat tugevalt, kui indeks kerkis 0,86%. Vilniuse börs tõusis 0,28%, aga Riia langes 0,67%. Balti Benchmark indeks lõpetas päeva 1,13% kõrgemal.
Tallinna börs alustas juuni viimast nädalat tugevalt, kui indeks kerkis 0,86%. Vilniuse börs tõusis 0,28%, aga Riia langes 0,67%. Balti Benchmark indeks lõpetas päeva 1,13% kõrgemal.
Leedu autovedajaid süüdistatakse orjapidamises Lisatud video Leedu juhtide karmist elust
Leedu autovedajad on krahhi äärel: valitseb täielik veokijuhtide põud, kuna aastane kvoot kolmandatest riikidest pärit juhtide tööle lubamiseks sai täis juba mais ning kaks kuud kestnud ootamise järel teatas valitsus, et kvooti ei suurendata. Otsust võis mõjutada hiljuti avaldatud ajakirjanduslik dokumentaaluurimus Leedu vedajatest kui 21. sajandi orjapidajatest.
Leedu autovedajad on krahhi äärel: valitseb täielik veokijuhtide põud, kuna aastane kvoot kolmandatest riikidest pärit juhtide tööle lubamiseks sai täis juba mais ning kaks kuud kestnud ootamise järel teatas valitsus, et kvooti ei suurendata. Otsust võis mõjutada hiljuti avaldatud ajakirjanduslik dokumentaaluurimus Leedu vedajatest kui 21. sajandi orjapidajatest.
Venemaa tõstab hoogsalt intresse
Venemaa keskpank tõstis peamised intressimäärad 6,5 protsendini, et võidelda kõrge inflatsiooniga, vahendab CNBC.
Venemaa keskpank tõstis peamised intressimäärad 6,5 protsendini, et võidelda kõrge inflatsiooniga, vahendab CNBC.