Kurikuulus internetipiraat kõigutab Uus-Meremaa valuutat

Rainer Saad 28. august 2014, 14:01

Maailmakuulus internetipiraat Kim DotCom on Uus-Meremaal asutanud oma partei ning nüüd on see avaldamas mõju ka riigi valuuta kursile.

Sel aastal lõi Megauploadi asutaja Kim DotCom Uus-Meremaal Interneti Partei, mis mõni aeg tagasi astus liitu ühe teise väikese parteiga Mana Partei, kuhu kuuluvad kohalikud maoorid. Poliitiline liit on üha rohkem kogumas populaarsust noorte valijate seas ning on varsti jõudmas viie protsendi läveni, mida on vaja selleks, et tagada endale koht parlamendis.

„Hirm, et kurikuulus veebiettevõtja Kim DotCom võib hakata mõjutama Uus-Meremaa valimisi, on avaldamas mõju valuutale,” ütles varahaldusfirma BK Asset Managementi valuutastrateeg Boris Schlossberg CNBC-le.

Schlossbergi sõnul tekitaks Kim DotComi poliitilise liidu pääsemine parlamenti valuutaturul segaduse. Turud oleksid üllatunud, kuna loodetakse Rahvusliku Partei järjekordset võitu. 

Royal Bank of Scotlandi Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna turgude valuutastrateeg Greg Gibbsi sõnul mõjuks Interneti ja Mana parteide pääsemine valitsusse kahjustavalt riigi majandususaldusele.

Uus-Meremaa valimised toimuvad 30. septembril. Praeguste küsitluste põhjal on Rahvusliku partei toetus 50%, järgneb Tööpartei 26%-ga. 

FBI väitel on Kim DotComi Megaupload.com põhjustanud filmide ja muu materjali ebaseadusliku jagamisega omanikele umbes 500 miljoni dollari ulatuses kahju. USA ametivõimud nõuavad DotComile 20-aastast vangistust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2014, 11:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing