3. september 2014
Jaga lugu:

Krimm riigistab Ukraina oligarhi vara

Krimmi riiginõukogu otsustas natsionaliseerida Dnepropetrovski oblasti kuberneri Ihor Kolomoiski kogu poolsaarel asuva vara. Otsust toetas 100 saadikust 70, vahendas Interfax.

Krimmi vabariigi juhi Sergei Aksjonovi sõnul on Ukraina rikkuselt teine inimene Kolomoiski "Ida-Ukrainas toimuvate jõuoperatsioonide sponsor ja initsiaator ning seepärast on meie moraalne õigus ja moraalne kohus läbi viia see natsionaliseerimine".

Aksjonovi sõnul pannakse miljardäri vara oksjonile, mille tulud lähevad Krimmi elanike hüvanguks. Müüki läheb Kolomoiskile kuuluv tanklatevõrk ja kinnistud Krimmi lõunakaldal.

1. septembril kirjutas Izvestija, et kohus arestis Krimmis Jaltas hotell-tervisekeskuse Tavrija, mille omanikuks on Kolomoiskile kuuluv Privatbank. Samuti ähvardab ajalehe andmeil arest oligarhile kuuluvat eliitkorterite kompleksi Musta mere ääres Gurzufis.

Ettevõtja Ihor Kolomoiski asus Dnepropetriovski kuberneri kohale pärast Ukraina võimuvahetust tänavu veebruaris. Talle kuulub ettevõtetegrupp Privat (sh ka samanimeline pank).

51-aastase Kolomoiski vara suurust hinnatakse 1,8 miljardile dollarile.

Autor: 1321-aripaev

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt