Pille Ivask • 28. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Jaapani telekommunikatsioonigigant investeerib Indiasse

Softbanki juht ja asutaja Masayoshi Son
Softbanki juht ja asutaja Masayoshi Son  Foto: Foto: EPA

Jaapani telekommunikatsiooni ja interneti korporatsioon Softbank investeerib India internetikompaniidesse enam kui 800 miljonit dollarit, kirjutab Wall Street Journal.

Softbanki tegevdirektor Masayoshi Son ütles, et interneti areng Indias on võrreldes Hiina ja teiste Aasia riikidega kõvasti maha jäänud. „Me usume, et India on oma arengu pöördepunktis ja me usume, et India kasvab oluliselt järgmise kümnendi jooksul,“ lausus ta.

Softbankist saab selle investeeringuga suuraktsionär India e-kaubandusega tegelevas ettevõttes Snapdeal. Viimane on end kirjeldanud Indias e-kaubanduse turuliidrina, kellel on enam kui 25 miljonit registreeritud kasutajat ning mida kasutab enam kui 5000 edasimüüjat.

Softbank investeerib ka 2011. aastal rajatud ettevõttesse Ola Cabs, mis tegeleb autorendiga enam kui 19 India linnas.

Softbank pole avaldanud, kui suur osa ettevõtetest nüüd talle kuulub, ent Softbanki kõneisik on öelnud, et ettevõttest võib saada ka Ola Cabsis suuraktsionär. 

Softbanki omandisse kuulub üks kolmest Jaapani suurimast mobiilivõrgust ning samuti on ettevõte üks osanikke USAs tegutsevas telekommunikatsiooniettevõttes Sprint Corporation.

Suurest investeeringust hoolimata on India turgu peetud Jaapani investorite jaoks keerukaks. Wall Street Journal kirjutab, et tänavu müüs Jaapani farmaatsiakompanii kahjumiga maha oma osaluse, kuna India kompaniil tekkisid üha suuremad probleemid tootmise ning turvalisusega. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt