Belgia süüdistab Briti suurpanka rahapesus

17. november 2014, 20:58
HSBC-d süüdistatakse rahapesus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141117/BORS/141119678/AR/0/AR-141119678.jpg

Belgias süüdistatakse Briti suurpanka HSBCd rahapesus ning pettuses – väidetevalt on pank aidanud üle tuhandel jõukal investoril vältida makse.

Belgia prokuratuuri kohtunik on ametlikult süüdistanud panka rikaste klientide abistamises raha toimetamiseks välismaistesse maksuparadiisidesse nagu Panama ja Briti Neitsisaared, vahendab Financial Times.

Kohtu pressiesindaja ütles, et jõukad Belgia kliendid, kel on raha HSBC Šveitsi harus, peaksid maksma oma tuludelt 35protsendilist maksu.

Selleks aga, et seda maksu vältida, soovitasid HSBC töötajad väidetavalt rahade üleviimist Šveitsist niinimetatud offshore ettevõtetesse (maksuvabadesse ettevõtetesse).

Pressiesindaja sõnul on sellise moodusega raha üle viidud mitme miljardi dollari väärtuses. Sellega on tasumata jäetud sadu miljoneid eurosid makse. Kohtu süüdistab panka maksupettuses ning rahapesus.

HSBC-d süüdistatakse ka finantsteenuste ebaseaduslikus pakkumises. Nimelt ei olnud pangal litsentsi, et Belgias finantsteenuseid pakkuda.

„HSBC privaatpank (Suisse) SA on teadlik, et see on sattunud ametliku uurimise alla,“ ütles pank oma avalduses. „Belgia kohtunik ning Prantsuse ametivõimud uurivad, kas pank on käitunud õigesti klientide nõustamisel, kellel olid Belgias maksualased nõuded.“

„Me jätkame koostööd nii suures ulatuses kui on võimalik,“ lisas pank. Mitmed panga juhid ning teatud töötajad peavad ka antud teemal tunnistusi andma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2014, 20:58
Otsi:

Ava täpsem otsing