Mait Kraun • 5. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Saksamaa ei suuda euroala stagnatsioonist päästa

Saksa lipp Airbusi kopteril Saksamaal asuvas tehases.  Foto: Bloomberg

Bundesbank (Saksa Keskpank) vähendas Saksamaa majanduskasvu prognoosi poole võrra ühele protsendile. See kinnistab kartusi, et eurotsooni majandus jätkab stagnatsioonis ning Saksamaa ei suuda kasvu vedama hakata.

Saksamaa keskpank ütles, et sel aastal tõuseb majandus 1,4 protsenti, 2015. aastal 1 protsendi ning 2016. aastal 1,6 protsenti. Veel juunikuus oodati selleks aastaks 1,9protsendilist kasvu, järgmiseks aastaks 2protsendilist kasvu ning ülejärgmiseks aastaks 1,8protsendilist kasvu, vahendab Financial Times.

Aasta esimeses pooles kerkinud lootused, et Saksamaa hakkab euroala taastumist juhtima, on kadunud. Eurotsooni suurima majanduse mootor on aeglustunud ning esimeses ja teises kvartalis tabas Saksamaad isegi majanduslangus.

Viimased prognoosid näitavad, et väljavaated on paranemas. Ennustatav kasvutempo on aga niivõrd madal, et terve regiooni majanduse käimalükkamiseks sellest ei piisa. Tugeva kasvuta on väga tõenäoline, et eurotsooni tööpuudus püsib kahekohalise arvu juures veel mõnda aega.

Samas oli sünge väljavaade kontrastne Saksamaa tööstustoodangu tellimuste kasvuga, mis ulatus 2,5protsendini. See number oli kõvasti üle ootuste ning annab lootust, et Saksa tööstus on raskemad ajad üle elanud.

Inflatsioon, nagu ka mujal euroalas, on ka Saksamaal probleemiks. Keskpanga prognoosi kohaselt püsib inflatsioon Saksamaal samuti alla seatud eesmärgi ehk alla 2 protsendi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt