FSB: kapos oli 20 aastat reetur

14. detsember 2014, 21:33
Uno Puusepp NTV saates
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141214/NEWS/141219860/AR/0/Uno-Puusepp.jpg

Venemaa riiklik meediakanal NTV avaldas intervjuu endise kaitsepolitsei töötaja Uno Puusepaga, kes tunnistas saatelõigus, et on ligi 20 aastat töötanud Venemaa eriteenistuse FSB heaks.

„Venemaal on vähe inimesi, kes on riigi julgeoleku kindlustamiseks teinud rohkem kui Uno Puusepp ja tema sidemees Nikolai Jermakov,“ teatab saate kaadritagune hääl seades sisse kogu loo tonaalsuse. Jermakov on kapole hästi tuntud, kuna tema juhtis ka riigi reetmises süüdi mõistetud Vladimir Veitmani. Puusepp nagu Veitmangi on üks vähestest endistest KGB agentidest, kes võeti tööle taasiseseisvunud Eesti kaitsepolitsei nn tehnilisse ametisse.

Eesti kaitsepolitsei kinnitas, et Uno Puusepp töötas kaitsepolitseiametis tehnilise spetsialistina alates 13. novembrist 1991 kuni 8. aprillini 2011, mil ta suundus pensionile. NTV saate väitel võttis Puusepp ise 1996. aastal läbi Jermakovi ühendust Venemaa eriteenistustega ja pakkus oma teenuseid. Jermakov sai Eestis tuntuks veelgi varem. Nimelt oli tema kontaktisik omakorda Valeri Zentsov, keda laiem avalikkus teab kui Hermann Simmi värbajat.

Eesti kaitsepolitsei büroo juht Andres Kahar ütles ERR-ile, et alustab Uno Puusepa kohta käivate väidete kontrollimiseks koostöös riigiprokuratuuriga kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 232 lõike 1 ehk riigireetmist käsitlevate sätete alusel.

Puusepa agendijuhi Nikolai Jermakovi sõnul suudeti üheskoos kahandada kaitsepolitsei tegevust Venemaa vastu 80% võrra. Jermakovi teatel oli Puusepa kaudu Venemaal olemas info nii plaanitavate operatsioonide kui ka värbamiste kohta.

Lisaks sai FSB Puusepa kaudu regulaarselt kaitsepolitsei ettekandeid, mis NTV saatelõigus jooksevad läbi Jüri Pihli ja Aldis Aluse nimega. Muuhulgas sai FSB peaministrile mõeldud dokumente, kus näidati Juhan Partsi nime. Eraldi tõsteti esile Raivo Aegi, kes kandideerib „rahvusliku partei ridades parlamenti“. Tema kohta esitati saatelõigus lindistus ning anti hinnanguid kui nõrgast juhist.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2014, 21:56
Otsi:

Ava täpsem otsing