Äripäev • 22. detsember 2014
Jaga lugu:

Savisaare juhitav Tallinn kaotas kohtus Äripäevale

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar  Foto: Andras Kralla

Reedel otsustas Harju maakohus jätta rahuldamata Tallinna linna hagi Äripäeva vastu. Kohtuvaidluse põhjustasid artiklid, mis kajastasid Keskerakonna liikmete korruptsioonijuhtumeid.

Otsuse kohaselt peab Tallinna linn tasuma ka Äripäeva kohtukulud. Tallinna linnal on 30 päeva aega, et esitada apellatsioonikaebus Tallinna ringkonnakohtule.

Kohtuvaidlus sai alguse juba 2013. aasta suvel, kui Tallinna linnavalitsus esitas Äripäeva vastu hagi, mille ajendiks olid 24. mail Äripäevas ilmunud uurivad artiklid "Ametnik Merko lõa otsas" ja "Reedel tuleb üks latakas". Need artiklid tuginesid endiste Keskerakonna liikmete ning linna palgal olnud Elmar Sepa ja Ivo Parbuse kriminaalasjas kogutud materjalidele.

Linn soovis hagis nelja väite ümberlükkamist:1. väideIvo Parbuse ja Elmar Sepa kohtutoimikust selgub, et Tallinna Farmaatsiatehase lisamisega kõrghoone planeeringusse tegelesid mõjukad Keskerakonna liikmed Edgar Savisaareni välja.

2. väideSepp ja Parbus rääkisid kaks päeva enne Äripäeva 2008. aasta septembris ilmunud lugu farmaatsiatehase planeeringute ja SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali seostest, et linnapea Savisaar on kohkunud ja abilinnapea Aas tunneb ennast ebamugavalt.

3. väideOn selge, et linnapea ja Taavi (abilinnapea Taavi Aas) kohkumus ei tulenenud sellest, nagu oleksid linnapea alluvad omapäi midagi hullu korda saatnud. Kohkunud oldi ikka enda pärast. Äripäev on veendunud, et selline skeem oli Tallinna ja Keskerakonna juhtidele kindlasti teada ja nendelt muidugi mõista ka lahkelt heakskiidu saanud.

4. väideTallinna võimu juures, kus ilma Savisaare teadmata ei lenda ka kärbes, ei saanud selline korruptiivne tegevus käia ilma linnapea heakskiiduta.

Äripäev on selles kohtuvaidluses olnud seisukohal, et Tallinna linna õigusi ei ole Äripäev oma artiklitega rikkunud ja hagis kirjeldatud väidete ümberlükkamist oleks saanud nõuda näiteks Edgar Savisaar, Taavi Aas või Keskerakond. Sarnasele seisukohale jõudis ka Harju maakohus Äripäeva õigeksmõistvat otsust põhjendades.

"Äripäev on otsusega rahul ning loodab, et Keskerakonna juhitud linnavalitsus lepib kohtus saadud kaotusega ja ei tekita Tallinna maksumaksjatele vaidluse jätkamisega enam täiendavaid kulutusi," ütles Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi. Ta lisas, et linnapea Edgar Savisaar käituks maksumaksjate suhtes ausalt, kui ta Äripäevaga peetava kohtuvaidlusega seotud kulutused kannaks ise, mitte ei laseks advokaatide arveid maksta kinni linnaeelarvest.

"Savisaar Tallinna linnapeana ja Keskerakonna esimehena vastutab viimastel aastatel Tallinnas ilmsiks tulnud Keskerakonna liikmetest linnaametnike korruptsioonijuhtumite eest. Kui talle nende juhtumite kajastamine meedias ei meeldi, siis on tal loomulikult võimalik pöörduda kohtusse, kuid ta peaks selleks kulutama enda isiklikku raha," märkis Hundimägi.

Tallinna linnavalitsust esindasid kohtuvaidluses Advokaadibüroo Sirel & Partnerid vandeadvokaat Jüri Sirel ja advokaat Kalle-Kaspar Sepper. Äripäeva esindasid Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaadid Karmen Turk ja Erki Vabamets.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt