Piret Reiljan • 27. veebruar 2015 kell 11:00

Prokuratuuri järelevalve lahkab Autorollo uurimist

Ühe kohtuasja toimikud kohtuniku laual.  Foto: Erik Prozes

Riigiprokuratuuri järelevalveosakonna juhtiv prokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar tutvub Autorollo kriminaalasja toimikutega, et teha kindlaks, kas uurimises on tehtud kõik võimalik ja vajalik.

Lisaks tutvub Nahkur-Tammiksaar Autorollo võlanõudjalt Teet Järveküljelt peaprokurör Lavly Perlingule sel nädalal laekunud avaldusega, ja vastab Järveküljele ettenähtud kuu aja jooksul, vahendas riigiprokuratuuri avalike suhete juht Kadri Tammai. Teet ja Ülle Järvekülg on uurimise käigu kohta korduvalt kaebusi esitanud. Oma värskes avalduses kirjutab Järvekülg mh, et on teada, et kannatanu esindajana kohtus ta sel teemal märtsis 2014 riigiprokurör Tristan Ploomiga, kes kinnitas, et uurimine toimub sisuliselt ning olemasolevatele andmetele tuginedes saab kahtlustuse ka Rain Rosimannus.

Sel nädalal tegi Autorollo saagast ülevaate "Pealtnägija", kellele riigiprokuratuur kaamera ette tulemata kinnitas, et arvestades kõrgendatud avalikku huvi, pühendatakse Autorollo kaasusele eriline tähelepanu ning mingit haltuurat ei saa sündida.

Eile ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder Äripäevale, et keskkriminaalpolitsei on esitanud Siim Roodele ja Väino Pentusele kahtlustuse erinevates majanduskuritegudes. Prokuratuur on praeguseks kriminaalasja toimikute koopiad osapooltele kätte jaganud ning hetkel on neil võimalik esitada menetluse raames taotlusi. Prokuratuur loodab kriminaalasja kohtusse saata kevade jooksul.

Autorollo kriminaalasja menetleb Põhja ringkonnaprokurör Vallo Kariler.

Hetkel kuum