Saksamaa SKP kasv aeglustus esimeses kvartalis oodatust enam, kuid analüütikud ei näe selles ohtu Saksa majanduse toibumisele. Eelnenud kvartaliga võrreldes kasvas SKP 0,3% ja aasta baasil 1%. „Saksamaa majandus tegi 2014. aasta lõpus muljet avaldava come-backi ja see majandusaktiivsuse tõusu trend ei ole muutunud,“ ütles Bloombergile UniCredit Bank AG ökonomist Martina von Terzi. Läinud aasta viimases kvartalis kasvas Saksa majandus kvartali baasil 0,7%.
Läinud aasta viimases kvartalis paigal tammunud Prantsusmaa majandus kasvas esimeses kvartalis kvartali baasil 0,6% ja aasta baasil 0,7%. Euroopa Komisjon ja IMF prognoosivad Prantsusmaale tänavu kolme kidura aasta järel enam kui 1% suurust SKP kasvu. Nii kiiret kasvu pole president Francois Hollande’i ametisse asumisest 2012. aastal seni nähtud.
„Prantsusmaa kasvunumber oli trendist kiirem,“ kommenteeris at Bayerische Landesbanki ökonomist Stefan Kipar. „Kasvu toetas vaid tugev era- ja avaliku sektori tarbimine, mis omakorda sai peamist tuge ajutiselt odavnenud nafta hinnast. Investeeringud ja kaubandus põhjustasid taas pettumuse."
Hispaanias, mis on läbi viinud reforme tööturu liberaliseerimiseks ja otsinud lahendusi hapuks läinud võlgade probleemile, oli majanduskasv esimeses kvartalis seitsme aasta kiireim, kvartali baasil 0,9% ja aasta baasil 2,6%.
Itaalia majandus kasvas kvartali baasil 0,3%, ületades ootused. Aasta baasil SKP ei kasvanud.
Balti riikidest vähenes Eesti ja Leedu SKP kvartali baasil vastavalt 0,3% ja 0,6%, kasvades aasta baasil 1,8% ja 1,5%. Läti SKP kasvas kvartali baasil 0,4% ja aasta baasil 2,1%.
Tänaseks andmed esitanud euroala riikidest oli aasta baasil languses vaid Soome SKP, kahanedes 0,1%. Kvartali baasil kahanes Soome SKP samuti 0,1%.
„Majanduse seis ja lühiajaline väljavaade on euroalal praegu helgem kui mitmel viimasel aastal,“ ütles Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi 17. aprillil. Ta lisas, et struktuursete reformide aeglane tempo hakkab perspektiivis kasvu pidurdama.