Eliisa Matsalu • 6. august 2015 kell 7:38

Makse ei tasunud üle 1300 ettevõtte

Esimesel poolaastal ei tasunud makse 1338 ettevõtet, kes pidanuks seda tegema, teatas maksuamet.   Foto: Julia-Maria Linna

Esimesel poolaastal ei tasunud makse 1338 ettevõtet, teatas maksuamet.

Äripäev kirjutas nädala alguses, et maksuameti avaldatud ettevõtete tasutud maksude nimekirja on juurde tulnud ettevõtteid, kes on küll käibemaksukohustlased, ent pole riigile poole aasta jooksul ühtegi senti makse maksnud.

Maksuamet teatas, et makse mittemaksvaid ettevõtteid on küll üks grupp, keda maksuhaldur eraldi vaatleb, kuid nende hulka ei saa mitte mingil juhul kasutada ettevõtluskeskkonna aususe mõõdupuuna. Nimelt võib maksude mittetasumise taga olla mitmeid põhjendusi, mis on kooskõlas kehtivate seadustega.

„Ka Äripäeva artiklis väljatoodud ettevõtjaid ei saa vaadelda ühekülgselt kui maksude mittetasujaid. Näiteks käibemaksu ei tasunud esimesel poolaastal nendest makse mittetasunud 7329 käibemaksukohustuslasest tegelikult 1338 ettevõtet,“ selgitas maksuameti avalike suhete juht Rainer Laurits. Ülejäänud tasusid käibemaksu või said riigilt tagasi pärast ettevõtluskulude mahaarvamist, mis tähendab, et neil oli majandustegevus.

Laurits lisas, et ettevõtjad on avaldanud soovi näha tasutud maksude nimekirjas ka ettevõtete käibenumbreid, mis annaks parema pildi sellest, kui aktiivne on majandustegevus ning milline maksukoormus. „Halduril on maksuriskide hindamiseks oma meetmed. Kui ettevõtjad peavad sellist infot vajalikuks, siis ei ole meil põhjust ka arvata, et see neile kuidagi negatiivselt mõjuks,“ ütles ta.

Hetkel kuum