Eliisa Matsalu • 6. september 2015 kell 17:06

Oviir ministrikohast: loogiline samm

Tagasiastunud ettevõtlusministri Urve Palo mantlipärija Liisa Oviir.  Foto: Erakogu

Urve Palo mantlipärijale Liisa Oviirile tuli ettepanek hakata ettevõtlusministriks ootamatult, kuid pakkumise vastuvõtmine tundus talle loogiline samm poliitiku karjääriredelil.

Liisa Oviir

Liisa Oviir on aastast 2008 töötanud juhtiva juristina Eesti Energias.

Enne seda on ta töötanud juristina ASis Tallink Grupp ning referendina Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Londonis.

Aastatel 2000-2004 Tallinna ja Harjumaa tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni liige ja alates aastast 2013 andnud koolitusi töösuhete ja sotsiaalse partnerluse teemadel.

Ta on Eesti Naisliidu liige.

Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.Liisa Oviir on endise riigikontrolöri Mihkel Oviiri ja endise europarlamendi saadiku Siiri Oviiri tütar.

Eile otsustas SDE juhatus senise ettevõtlusministri Urve Palo tagasiastumise järel ametisse panna juristi ametit pidanud Liisa Oviiri.

Oviir ütles, et võttis pärast SDE esimehe Jevgeni Ossinovski ettepanekut hakata ettevõtlusministriks ööpäeva järelemõtlemiseks aega, et pidada nõu oma perekonnaga ja konsulteerida ka Urve Paloga. „Ettepanek tuli mulle ootamatult, kuid kuna erakonda astudes oli minu soov aktiivselt hakata tegelema poliitikaga siis pakkumise vastuvõtmine oli loogiline samm,“ ütles ta Äripäevale.

Ta lisas, et otsustavaks põhjuseks sai võimalus ettevõtluskeskkonda edendada. „Olen 17 aaastat mitmetes suurettevõtetes töötanud ja näen, et Eesti ettevõtluskeskkonna parandamiseks on vaja muutusi,“ märkis ta. „Leidsin, et olen valmis võtma vastu suuremat vastutust ja väljakutset, sealhulgas oli mulle oluline pere ja Urve toetus.“

Oviiri sõnul on Palo ministrina senini head tööd teinud, mistõttu kavatseb ta kindlasti jätkata tema alustatud. „Ettevõtjate ja riigi vaheline suhe peab muutuma konstruktiivsemaks ja kvaliteetsemaks,“ ütles ta, lisades, et poliitikud ja ametnikud peavad mõistma, et nende ülesanne on riiki ja rahvast teenida. „See arusaamine peab olema selle suhte alustalaks,“ ütles Oviir.

SDE juhatus otsustas välja vahetada ka senise kaitseministri Sven Mikseri Hanno Hansoga ja praeguse töö- ja tervisehoiuministri Rannar Vassiljevi SDE esimehe Jevgeni Ossinovskiga. „See on erakonna otsus ja usunm, et tegu on omaala tugevate spetsialistidega, kellega on mul au koos töötada,“ kommenteeris Oviir ministritevahetust.

Riigikogu sügissessiooni avaistung toimub 14. septembril ja see on esimeseks korraliseks võimaluseks, et uued ministrid saaksid anda ametivande.

Hetkel kuum