Äripäev • 16. september 2015 kell 5:00

Tunne sõpra. Tunne vaenlast!

Konverents  Foto: Erik Prozes

Kolmel Äripäeva maakonnakonverentsil on parim võimalus sõprade ja konkurentidega klaasid kokku lüüa ja teada saada, kes on tänavuste maakonnatoppide tipus.

Sel sügisel korraldab Äripäev kolm maakonnakonverentsi, et pakkuda kohalikele ettevõtjatele võimalust veeta pool päeva kolleegide ja konkurentide seltsis. Muidugi mitte vaid niisama juttu ajades. Kõigil maakonnakonverentsidel on põnev päevakava, mis tipneb kohalike toppide võitjate autasustamisega. Otse loomulikult ei pea endale sobivat üritust valides lähtuma vaid kohast, kus see toimub: valida võib ka selle järgi, kus esinejad tunduvad kõige atraktiivsemad.

Läänemaa konverentsi (21. oktoobril Pärnus) peaesineja on Kristi Täht, Marati värske omanik. Täht räägib sellest, missuguseid hirme ja tõkkeid tuli tal ületada selle pika ajalooga ettevõtte omandamiseks ning missuguseid jõupingutusi on ta teinud Marati kaasajaks. Kui plaanite ise uut ettevõtet omandada, on Tähe kogemus lihtsalt hindamatu eeskuju. Koos Tähega on Pärnus Estonia spaa laval Hiiumaa äriliider Andrus Ilumets, kelle seisukohti te juba iga päev lehest lugeda ei saa, ja Leisi lapikoja omanik Maire Forsel, väikeettevõtja murede ja probleemide avalikkuse ette tooja.

Virumaa konverentsil (28. oktoobril Aqva Hotel ja Spa konverentsikeskuses) on teil haruldane võimalus kuulda sõna võtmas Aleksei Nikolajevit, Nitroferdi juhti, kes on oma ettevõttega aegade jooksul üle käinud sellistest Ameerika mägedest, millest saatus mõnda rahulikuma sektori ettevõtjat loodetavasti säästab. Rohkem kui neljasaja töötaja koondamine on sedasorti valus kogemus, millest on õppida igaühel, sest maailmaturu hindade languse eest pole kaitstud mitte keegi. Laval on logistikaärimees Karli Lambot, sõnakas arvamusliider ja Äripäeva armastatud autor, toitlustusäri vanadekodude majandamise vastu vahetanud Olev Puldre (te saate teada, miks ta seda tegi) ning Aqva hotelli ja spaa omanik Roman Kusma.  

Tartus Atlantises Lõuna-Eesti konverentsil läheb samuti põnevaks. Te tahate ometi teada, kuidas nigeerlastele eesti õlu maitseb? Seda kuulete otse A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi käest. Laval on ka Enicsi juht Jaanus Aal, seitsmesaja inimese tööandja. Ja Jaanus Koort, kange gasell, kes annab vastuse küsimusele, kuidas kiiresti kasvada – see on ometi iga ettevõtja unistus.

Tee endale ise aega ja raha!

Ettevõtja kallimaid varasid on muidugimõista aeg. Särtsaka välkkoolituse korras võite kohapeal koos koolitaja Kristjan Otsmanniga endale kohemaid terve tunni ööpäevas juurde teha. Aga kui teil on isiklikku vaba raha, siis on ehk kõige väärtuslikum osa konverentsist teile hoopis investori soovitused. Tartus on laval Mikk Talpsepp, Etalon Varahalduse investeeringute juht, kes läks julge hundina raha tegema Kreekasse ja sai selle eest õiendada, nii et tolmas. Pärnus esineb Tarmo Tanilas, kes vahendab hetke kuumimad investeerimiskohad. Tanilas on kogenud mees, 20 aastat börsil. Rakveres räägib Kristi Saare noorte palkamisest ehk sellest, kuidas palgata nii, et sellest ei saaks õudusunenägu. Igal konverentsil on kaasas ka Äripäeva investor Toomas, kes toimetab reaalse rahaga. Mitmeaastase stabiilse edu järel on tal nüüd üles tunnistada ka kaotusi.

Ja lõpuks: te tahate ju teada, kes seekordsed topid kinni pani. Just maakonnakonverentsidelt saate selle info kätte kõige kiiremini – ja aus tunnustus Äripäeva poolt tuleb soe ja südamlik. Äripäev näitab nende maakonnaüritustega, et on valmis ise ettevõtja juurde tulema, et heatahtlik suhtlus püsiks – tule kindlasti, tulge mitme mehe ja naisega, veetke sisukas ja meeldiv päev koos Äripäevaga. Soodsa tellimuse saate pealekauba.

Läänemaa konverentsile saad end registreerida siin.

Virumaa konverentsile saad end registreerida siin.

Lõuna-Eesti konverentsile saad end registreerida siin.

Partnerid: Pohjola ja Krediidiinfo

Hetkel kuum