Äripäev • 28. september 2015 kell 8:16

Savisaare kaitsja: miks prokurör ei nõudnud Michali tagandamist?

Advokaat Oliver Nääs.  Foto: Erakogu

„Mulle meenub toonase justiitsminister Kristen Michali juhtum, kui ta oli kahtlustatav ja tema alluvuses töötasid samad isikud, kes pidid tema kriminaalasja uurima – ma näen seal palju rohkem võimalusi kriminaalmenetluse kulgu mõjutada, kui Edgar Savisaarel praegu seda on,“ rääkis ajalehele Pealinn Savisaare kaitsja Oliver Nääs.

Nääs meenutas 2012. aastal läbiviidud kriminaalmenetlust, mis sai alguse Silver Meikari arvamusloost, kus ta tunnistas, et annetas 2009-2010 Reformierakonnale 115 000 krooni, mis ei olnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Loo ilmumise järel algatas riigiprokuratuur erakonna rahastamisskeemide uurimiseks kriminaalmenetluse, kus üheks keskseks tegelaseks oli Michal, kes süüdistuse ajal oli justiitsminister.

„Kui täna nähakse ohtu, et linnapea Edgar Savisaar võib oma alluvaid mõjutada ja sellepärast tuleks ta ametist kõrvaldada, siis mul tekib lihtsalt küsimus, miks tol hetkel samamoodi ei nähtud," viitas Nääs juhtumile, mil kahtlustavaks oli reformierakondlane ja tollane justiitsminister Kristen Michal.

Minu arvates peab õiguspraktika oleme ühetaoline, rõhutas Nääs Pealinnale.

Sel kolmapäeval peaks kohtunik otsustama, kas kõrvaldada Edgar Savisaar Tallinna linnapea ametist. Seepärast esitabki Savisaare kaitse küsimuse, miks pole ükski prokurör nõudnud Kristen Michali ja teiste reformikate ministrikohalt tagandamist.

2012. aastal lõpetas prokuratuur Michali ja Reformierakonna rahastamise uurimise ebapiisavate süüdistustõendite tõttu umbes pool aastat hiljem. Kogu uurimise aja jätkas Michal justiitsministrina. Tagasi astus ta avalikkuse survel alles detsembris, kaks kuud pärast menetluse lõppu.

Loe pikemalt intervjuud Savisaare kaitsja Nääsiga Pealinnast.

Hetkel kuum