Alyona Stadnik • 19. november 2015 kell 12:30

Levib petukiri maksuameti aadressilt

Maksu- ja tolliamet  Foto: Meeli Küttim

Suhtluskeskkonnas Facebook levib libakiri, mida inimesed on saanud justkui maksuametilt.

"Sain täna kirja meililt [email protected] Juba alguses tundus kahtlane, et novembrikuus sellise sisuga kiri tuleb. Veelgi veidramaks muutus asi aga siis, kui avasin lingi, milleni see meil viis," kirjeldab Facebooki seinal üks ohvritest. "Kaunis ilmselge, et selle petuskeemiga püütakse saada naiivsetelt inimestelt nende krediitkaardi andmeid - CVV2 koodi ja kaardi numbri teadmisega saab inimestele oi-oi-oi, kui palju halba teha." 

Maksuamet on kaebusi saanud.

"Tegemist on petukirjaga, mis on näiliselt saadetud maksu- ja tolliametilt. Info kirjadest jõudis meieni eile õhtul, kui mitu tähelepanelikku inimest andsid meile petukirja saamisest teada," ütles maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits. "Seni on petukirja saamisest meile teada andnud vähemalt mõnikümmend inimest."

Omalt poolt hoiatas maksuamet inimesi petukirjade eest ka sotsiaalmeedias ning ajakirjanduse vahendusel. "Soovitame kirjas olevaid linke mitte avada ja kiri ära kustutada. Kui on jõutud delikaatseid pangaandmeid petukirjale vastuseks sisestada, siis soovitame esimesel võimalusel võtta ühendust oma pangaga," soovitas Laurits. 

Ta lisas, et maksu- ja tolliamet ei lisa oma kirjadesse otselinke, vaid täpsema infoga palutakse tutvuda e-maksuametis/e-tollis. E-maksuametisse/e-tolli sisenemine toimub ainult turvaliste autentimislahenduste abil (ID-kaart, mobiil-ID, pangalink).

 

Petukiri  Foto: Maksuamet
Hetkel kuum