Eliisa Matsalu • 28. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Hilton: kõrge palk Eestis on eksitus

Vaade ehitusjärgus Hilton Tallinn Parki toast mullu sügisel.  Foto: Andras Kralla

Suurbritannia töökuulutuste portaalis märgitud kõrged palgad Tallinna Hilton Parki hotellis on eksitus, ütles hotelli juht Daniel Habersatter.

Suurbritannia töökuulutuste portaalis Glassdoor.com on rida Hiltoni töökuulutusi sel suvel Tallinnas avatavasse hotelli. Kuulutustes on välja toodud ka iga ametiposti keskmine palk Hiltoni hotellides üle maailma.

Kuulutuste järgi on Hiltoni administraatori keskmine tunnipalk 13,30 eurot. Kokk saab 18,15 eurot tunnis. Juhataja keskmine palk on üle 5200 euro kuus ning konverentside ja ürituste müügijuhi palk üle 4700 euro kuus.

Paraku nentis Hilton Tallinn Parki juht Daniel Habersatter, et tegu on eksitusega – esiteks pole nemad töökuulutusi Glassdoori üles pannud ja teiseks on sealsete pakkumiste keskmised palgad Suurbritannia omad. Eestis Hilton sellist palka maksta ei kavatse.

„See info on kindlasti väga eksitav ja me ei taha, et see nii oleks. Tahame olla läbipaistev ja avatud ettevõte,“ ütles Habersatter. Ta lisas, et Eesti Hiltonis tulevad palgad tõenäoliselt siiski selle valdkonna Eesti keskmise järgi. Talentide püüdmiseks lubab Habersatter töötajatele ka konkurentsivõimelist motivatsioonipaketti.

Statistikaameti andmetel oli eelmise aasta kolmandas kvartalis keskmine palk Eesti majutuse ja toitlustuse tegevusalal 707,44 eurot kuus, kusjuures just selles valdkonnas tõusis keskmine brutokuupalk eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes kõige rohkem ehk 16,8%.

Habersatter märkis, et Glassdoor.com on tööportaal, kust leiab paljude töötajate ja töökohtade kuulutusi ja arvustusi. Olemuselt sarnaneb see reisiportaalile TripAdvisor.com. „Tundub, et kuulutused on lihtsalt kopeeritud Hiltoni kodulehelt Glassdoori lehele ja sinna on sattunud ka Suurbritannia keskmised palgad,“ selgitas ta. Habersatter lisas, et kõik, kes neile tööle tulla tahavad, võiksid otsida õiget infot Hiltoni kodulehelt.

Majutusasutuste palgad küll tõusevad, ent hotellide rentaablused võivad hakata langema.  Foto: Miguel Alvarez

Majutussektoril võib raskemaks minna

Nordic Hotelsi juhatuse liikme ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse aseesimehe Feliks Mägusa sõnul on Eesti majutusasutuste töötajate palgad küll iga aastaga järjest kasvanud, kuid samas on tubade netomüügihinnad langenud. See aga toob kaasa majutusettevõtete rentaabluse languse ja võimalik, et seab osade majutusettevõtete jätkusuutlikkuse küsimärgi alla.

Uue rahvusvahelise hotelliketi Hiltoni tulek Tallinnasse on Mägusa sõnul positiivne, sest see suurendab Eesti kui reisisihtkoha usaldusväärsust. „Hiltoni turunduse kaudu suureneb Eesti tuntus ja uute jaotuskanalite kaudu tuleb Eestisse loodetavasti uusi külastajaid,“ rääkis ta.

Samas ütleb Mägus, et Läti ettevõtluskeskkond on Eesti omast atraktiivsem – lisaks Hiltoni Garden Inn hotellile tuleb Riiga ka Accor Hotels erinevate brändidega, Kempinski ja ilmselt ka Sheraton. „Sellest järeldub, et rahvusvahelised hotelliketid näevad seal suuremat potentsiaali,“ ütles ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum