Äripäev • 28. jaanuar 2016 kell 12:48

Palo, Sester ja Helm pürgivad ettevõtja sõbraks

Rahandusminister Sven Sester.  Foto: Eiko Kink

Eesti väikesed ja keskmised ettevõtted esitasid ettevõtja sõbra kandidaadiks mitu endist või praegust ministrit, maksuameti juhi, õiguskantsleri ja ühe maavanema.

Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni (EVEA) konkursile „Ettevõtluse sõber 2015“ esitati kokku kuus kandidaati, teatas EVEA president Kersti Kracht. 

Endine ettevõtlusminister Urve Palo pälvis tähelepanu 8. oktoobri kuulutamisega ettevõtjate päevaks.

Kiita saab Marek Helm, kelle juhtimisel on "maksuhaldur muutunud avatuks ning ettevõtjatega peetakse konstruktiivseid dialooge".

Praegustest ministritest on nomineeritud justiitsminister Urmas Reinsalu, kes "on teinud paljutki sellist, mis paneb ettevõtjate silmad lootusrikkalt särama. Olgu siinkohal ära mainitud juhatuse liikmete sotsiaalsete garantiide taastamise võimalus ning lisaks konkurentsivõimelisema ettevõtluskeskkonna töögrupi kokkukutsumine."

Veel kandideerib ettevõtja sõbraks Sven Sester, kes on EVEA teatel ettevõtjatega suheldes väga avatud ning konstruktiivne.

Õiguskantsler Ülle Madise andis EVEA teatel ettevõtjate pöördumisele äriühingu juhatuse liikmete sotsiaalsete garantiide teemal (juhatuse liikmed ei saa end enam töötuna arvele võtta) konstruktiivse käsitluse, milles märkis, et seesugune seadusemuudatus on vastuolus põhiseadusega ning tegi valitsusele ettepaneku vastavasisuline parandus seadusesse sisse viia.

Esitatud on ka Lääne-Virumaa maavanema ametis olnud Einar Vallbaum, kelle kohta märgitakse, et ettevõtjate märkamine ja tunnustamine on talle südameasi.

EVEA annab tiitlit välja juba 23. korda. Kuuest kandidaadist valib võitja välja EVEA volikogu ning tiitel antakse üle 4. veebruaril toimuval galal.

Hetkel kuum