Äripäev • 7 märts 2016

Mainor grupp kergitas aastaga kasumit 37%

Rikaste TOPi vanim liige on Äripäeva asutaja Ülo Pärnits.  Foto: Terje Lepp

Mainor grupi eelmise aasta käive kasvas võrreldes aasta varasemaga 14 protsenti 17 miljoni euroni ning ärikasum 37 protsenti, moodustades 5,6 miljonit eurot, teatas ettevõte.

Eesti vanemate arendusfirmade hulka kuuluva AS Mainori nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul on oluline, kontsern on tervikuna suutnud tublisti kasvada oludes, kus riigi üldine majanduskasv on jäänud tagasihoidlikuks.

“Senised targad investeeringud on taganud korralikud tulemused, kuid juba täna prognoosime selle aasta lõpuks senise käibekasvu omakorda kahekordistada,” kommenteeris Pärnits ja lisas, et grupp investeeris möödunud aastal ettevõtete jätkuvasse arengusse kokku 9,2 miljonit eurot.

Kontserni suurima ettevõtte, Ülemiste City ärilinnakut arendava Mainor Ülemiste 2015. aasta käive ulatus 4,8 miljoni euroni, mida on varasema aastaga võrreldes 12% enam. Ettevõtte ärikasum tõusis 10%, moodustades 2 miljonit eurot.

Eelmisel aastal viis Mainor Ülemiste läbi 5 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni, et kaasata raha ärilinnaku edasiseks arendamiseks. 

Mainori gruppi kuuluva akna- ja uksetehase Rekman käive kasvas 2015. aastal 29%, moodustades 3,1 miljonit eurot. Mööblitööstuse Askala käive tõusis aastaga 20%, ulatudes 3,6 miljoni euroni – seda paljuski tänu 20protsendilisele ekspordi kasvule. Samuti alustati grupis 82 MW võimsusega Kõrgsoo tuulepargi projekteerimist liitumisega Balti soojuselektrijaamas.

Eelmine aasta oli edukas ka ettevõtluskõrgkool Mainorile, kus sügisel oli viimase nelja aasta suurim vastuvõtt – õppima asus 453 õpilast ning õppetööd alustas ka esimene välisüliõpilaste grupp.

Mainor gruppi kuulub 12 tütar- ja sidusettevõtet kinnisvaraarenduse, haridusteenuste, puidu- ja metallitööstuse ja energeetikavaldkonnas.

Hetkel kuum