Äripäev • 27 mai 2016

Nädal graafikutes: aktsiisiauk ja sportlaste raha

Irina Embrich on võitnud kümmekond medalit erinevatel võistlustel üle maailma.  Foto: Postimees/Scanpix

Selle nädala graafikutelt saab näha, kuhu kulub olümpialase raha ja kuidas mõjutab aktsiiside tõus nende laekumist.

Inglise klubid peajagu teistest üle

UEFA Meistrite Liiga finaali eel tegi KPMG analüüsi, millised jalgpalliklubid on Euroopas kõige väärtuslikumad. Kohe on näha, et Briti klubide vastu on raske saada.

Vaata, kuidas sinu alal palk tõusis

Kuigi palk tõusis esimeses kvartalis peaaegu kõigil aladel, kõikus tõusuprotsent ikka suurelt ja ei sõltunud ainult sellest, et enne oli palganumber väga väike.

Aktsiisi tõus ja langus

Pilt näitab ilmekalt valitsuse tegevuse mõju, tõusulainet vahetult enne aktsiisi kerkimist ja sügavat längust selle järel.  „Kui palju peaks tarbimine vähenema, et valitsus hakkaks vaatama, kas järgmise aasta aktsiisitõusul on mõtet?“ küsib Eesti Õliühingu juht Toomas Saks.

Sadam kaotas tüki mainet

Ettevõtete maine uuring näitab, et Tallinna Sadamale on käimasolev kohtuasi küll mõjunud, kuid endiselt püsib ta tööandjana mainekamate esiviisikus.

Millest olümpiasportlased elavad?

Spordiga jätkates vaatas Äripäev vaatas olümpiaks valmistuvate sportlaste rahakotti. Eesti tippsportlaste olümpia eelarved koosnevad peamiselt riigi toetusest ja üksikute tikutulega leitud erasponsorite armust, kes aitavad sportlased kõige hullemast kitsikust välja. Loos räägivad sportlased igaüks oma lugu, graafik joonistab pildi, mille peale riigi toetus kulub.

Vahetult enne olümpiat kulub riigil olümpiasportlaste ülalpidamiseks 100 000 eurot kuus, vaata, kellele kui palju.

Hetkel kuum