Pille Ivask • 1. juuni 2016 kell 5:31

Britid kalduvad „ei“ suunas

Suurbritannia peaminister David Cameron pooldab riigi Euroopa Liitu kuulumist  Foto: epa

Äsja avaldatud arvamusküsitluse põhjal pooldab rohkem kui pool brittidest Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumist, vahendab Reuters.

Uuringufirma ICM korraldas kaks küsitlust, mõlemal juhul oli Brexiti pooldajate arv vastastest suurem. Uuring tehti möödunud reedest pühapäevani nii interneti kui ka telefoni teel. Küsitlus tehti pärast teadaannet, et immigratsioon Suurbritanniasse on kasvanud. Tõenäoliselt avaldas värske uudis vastajatele ka mõju.

ICMi andmeil oli tegu esimese korraga, kui telefoniküsitluses võitis „ei“. Varem on telefoniküsitlused näidanud, et vastajad pooldavad üldiselt Suurbritannia Euroopa Liitu kuulumist. 45 protsenti telefoniküsitlusele vastanuist pooldas Brexitit, vastu oli 42 protsenti küsitletuist. Internetiküsitluse kohaselt olid ülekaalus samuti Brexiti pooldajad 47 protsendiga. 42 protsenti vastanuist oli Brexiti vastu. 13 protsenti küsitletuist ei omanud kindlat seisukohta.

Uuringufirma direktor Martin Boon lausus, et kuigi tegu on ühe küsitlusega paljudest, teeb selle seekord eriliseks just asjaolu, et telefoniküsitluse tulemuste puhul on ülekaalus just Brexiti pooldajad.

Brexiti-teemalisi arvamusküsitlusi tehakse palju ning alles esmaspäeval avaldas The Telegraph küsitluse tulemused, mille kohaselt on brittide seas ülekaalus siiski need, kes pooldavad Euroopa Liitu kuulumist.

Hetkel kuum