AS Tere teatas oma töötajatele, koostööpartneritele ja võlausaldajatele, et maksuameti ja prokuratuuri koostöös algatatud menetlus ei mõjuta saneerimisprotsessi.
- AS Tere juht Oliver Kruuda Foto: Raul Mee
Tere teatas oma töötajatele, koostööpartneritele ja võlausaldajatele, etmaksu- ja tolliamet koostöös prokuratuuriga on alustanud menetlust teatud tehingute uurimiseks. Käesolev menetlus ei puuduta ega mõjuta Tere ASi saneerimisprotsessi. Teisipäeval tehtud ringkonnakohtu otsus jättis osade võlausaldajate poolt esitatud määruskaebuse rahuldamata ning nüüd saab menetlus jätkuda juhul, kui seda edasi ei kaevata, seisab pressiteates.
Eile hommikul pidasid maksu- ja tolliameti uurijad maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus isikut, kelle seas oli ka AS Tere juhatuse liige Oliver Kruuda.
Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses, kinnitas Põhja ringkonnaprokuratuur
Postimehele.
Tere AS on veendunud, et kõiki majandustehinguid on kajastatud raamatupidamises vastavalt seadustele, lisaks on teatud episoode maksuamet juba ka varasemalt kontrollinud.Menetlus on hetkel algusjärgus ning osadele isikutele on esitatud kahtlustused. Edasine ilmneb alles asjaolude selgitamisel ja muudeks spekulatsioonideks täna alus puudub, teatas ettevõte. Tere AS loodab, et menetlustoimingud tehakse asjatundlikult ja professionaalselt, et selgus saabuks võimalikult kiiresti.
AS Tere on tõsistes finantsraskustes. Tere peamised finantskohustused tulenevad 2008. aastal kontserni ühinemise finantseerimiseks võetud sündikaatlaenust summas 45,6 miljonit eurot, millest kava kohaselt on seni tagasi makstud põhiosa üle 21 miljoni euro ja intresse 9 miljonit eurot. Sündikaatlepingust tulenev põhikohustuse summa on 24,54 miljonit eurot.
48,3 miljoni euro eest ümberkujundatavaid nõudeid on välja toodud Tere saneerimiskava lisas. Tere maksuvõlg on praegu üle 1,24 miljoni euro. Ettevõtte suuremad võlausaldajad on DNB Pank ja Nordea.
Seotud lood
Euroopa Liidus on valminud direktiivi eelnõu, millega plaanitakse ühtlustada liikmesriikides kehtivat ettevõtte saneerimise regulatsiooni ja kehtestada võlgadesse sattunud ettevõtetele võlgadest vabanemise võimalus, vahendab raamatupidaja.ee.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.