Äripäev • 29. august 2016 kell 12:15

Kruuda tahab äpi 10 miljoniga maha müüa

Piimatööstur Oliver Kruuda.  Foto: Andres Haabu

Äsja maksupettuse kahtlustuse saanud Oliver Kruuda sõnul tahab ta rakenduse Kiosk24 10 miljoniga Räniorus rahaks teha.

"Unistus. Aga praegu on nende arenduste ja turundusprojektidega freeze (külmutatud – toim)," rääkis ta Eesti Päevaleht/Delfile antud intervjuus.

Kiosk24 OÜ on piimatööstuse Tere aadressile Põlvas registreeritud ettevõte, mis asutati 2014. aasta detsembris. Ettevõte kuulub Oliver Kruudale ja see pole esitanud ühtegi aastaaruannet. 

Kruuda võrdles intervjuus pankade otsustajaid – Tere suurimad võlausaldajad on DNB ja Nordea pank – küüditajatega. "Siinsamas laua taga istus üks lätlane ja soomlane. Eestlased viivad ju ainult otsuseid ellu. Samamoodi nagu 1945. aastal viisid kõike ellu eestlased, kes nüüd on väga vihatud," rääkis ta.

Põhja ringkonnaprokuratuur kahtlustab Oliver Kruudat ja viit isikut ning juriidilise isikuna ASi Tere riigilt 375 000 euro, millest 250 000 eurot on tasumata tulumaks ja 125 000 eurot käibemaks, väljapetmises.

Raskustes ja saneeritaval Terel on ümber kujundatavaid võlgu 48 miljoni euro ulatuses.

Kahtlusalused peeti kuni 48 tunniks kinni ja otsiti läbi Tere kontor ning Oliver Kruuda kodu. Kruuda on süüd eitanud. "Minu arusaamine on, et eksinud me pole," kommenteeris ta.

Hetkel kuum