Urmas Sõõrumaa oli rikaste edetabelis üks suurimaid tõusjaid.
- Ettevõtja Urmas Sõõrumaa Foto: Andras Kralla
„Vaat mis tähendab, et tööl üldse ei käi ja lihtsalt tõuseb,“ naljatles äsja kogu töökollektiiviga Viinist naasnud ettevõtja Urmas Sõõrumaa, kuuldes Äripäeva seekordset hinnangut tema vara väärtusele.
Vaata värsket Rikaste TOPi
siit.
Sõõrumaa vara kasvas Äripäeva hinnangul varasema aastaga võrreldes 18,8 miljonit eurot, mis viis ta Rikaste TOPis 20 kohta ülespoole, 28. kohale. Äripäeva arvutuste järgi on tema vara väärtus 74,8 miljonit eurot.
„Midagi nagu erilist ju muutunud ei ole,“ kommenteeris Sõõrumaa, et tema suurt muutust ei tunneta ning ei tea, kuidas Äripäev selle arvutas. Sõõrumaa hinnangul teeb Äripäev tänuväärset tööd, kuid rohkem ta rikaste edetabelisse kuulumist ei kommenteeriks.
USS Security Eesti, milles Sõõrumaal on 60% osalus, tegi möödunud aastal 14,8 miljonit eurot käivet (2014. a 15,2 miljonit). Viimased aastad on oldud kahjumis, 2015. aastal oli miinus 165 131 eurot ning aasta varem 94 181 eurot.
Sõõrumaa valdusfirma U.S Invest, mis koondab 35 tütar- ja kaheksat sidusfirmat, teenis mullu 16,2 miljoni eurose käibe juures 1,3 miljonit eurot ärikasumit. Mõlemad näitajad kahanesid vastavalt 10% ja kolm korda.
Seotud lood
Suurettevõtja Urmas Sõõrumaa ärritus Äripäevale intervjuud andes Signaali omanikeringi ja Tallinna koolide lepinguid puudutavate küsimuste peale.
Turvafirma USS Security konkurentide hinnangul võib firma omanik Urmas Sõõrumaa valmistuda ettevõtte müügiks. Sellele viitab eile omanikeringis toimunud muutus.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.