Pühapäeval toimub Ungaris referendum, kus inimestelt küsitakse, kas nad on nõus, et Euroopa Komisjon otsustab ilma Ungari parlamendi heakskiiduta, kui palju tuleb riigil kohustuslikus korras vastu võtta pagulasi, kes pole Ungari kodanikud.
- Hääletage vastu, soovitavad Ungari valitsuse reklaamiplakatid Foto: Scanpix/Reuters
Arvamusküsitlused näitavad, et enamik
ungarlastest on nii nagu ka peaminister Viktor Orban kohustuslike pagulaskvootide vastu. Peamine n-ö riskikoht on seotud referendumil osalemise aktiivsusega. Vähemalt 50% valimisõiguslikest inimestest peab oma arvamust avaldama, et referendum siduv oleks.
Referendumi tulemus tugevdab tõenäoliselt Orbani positsiooni nii kodus kui ka
Euroopa Liidu asjade arutamises, kirjutas agentuur Bloomberg. Orban on olnud
Saksamaa kantsleri
Angela Merkeli avatud uste poliitika kõige häälekam vastane ELi riigi- ja valitsusjuhtide seas. 2018. aastal on Ungaris parlamendivalimised, kus Orban tahab taotleda kolmandat ametiaega.
Ungari peaminister on seostanud
pagulased terrorismiga ja hoiatanud, et pagulased seavad ohtu kohalike inimeste töökohad ning kristliku identiteedi.
Seotud lood
Ettemaksed on tehingute tegemisel tavalised, kuid samas kaasnevad nendega alati ka riskid. Pole just harvad olukorrad, kus tarnija ei suuda finantsraskuste või tarneahela häirete tõttu tellimust täita, misjärel võivad ettevõtted oma rahast ilma jääda. Balti riikides tegutsev krediidikindlustusmaakler Credeo pakub koostöös Allianz Trade’iga, üleilmse juhtivettevõttega krediidikindlustuse valdkonnas, ettemaksete kindlustamise teenust, mis pakub lisakaitset just selliste olukordade puhul.